Спокійно! Рубки ніхто не забороняв

У відповідь на гостру кампанію громадських організацій проти призначення на посаду заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Канцурака, міністр Мінприроди Остап Семерак провів влучну піар-акцію, яка відволікла увагу більшості ЗМІ від кадрового скандалу.

Після неоднозначного повідомлення міністра у мережі Facebook, в якому він говорить, що «Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення», більшість представників ЗМІ сприйняли новину як повідомлення про прийняття рішення щодо заборони рубок лісу в Україні.

Повідомлення підхопили більшість центральних ЗМІ.

У дійсності жодних рішень щодо заборони рубок не приймалось, і навіть проект такого рішення ще остаточно не розроблений. Згідно інформації, наданій ЕПЛ Центром підтримки реформ при КМУ заступником директора Департаменту з питань безпеки життєдіяльності охорони навколишнього середовища та АПК  Нагорним Сергієм Івановичем, проект розпорядження про заборону рубок ні 11, ні 12 травня не виносився на розгляд КМУ, а прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман лише доручив віце-прем’єру Володимиру Кістіону провести зустріч Мінприроди України та МінАПК України  для з’ясування, чи варто повністю забороняти рубки лісу чи тільки санітарні.

Про це свідчить зокрема і повідомлення на сайтах КМУ   та Мінприроди.

Разом з тим, варто відзначити, що питання значного обмеження санітарних рубок у в лісах України є найбільш актуальним напрямком боротьби із згубною для природи лісовою корупцією. Санітарні рубки, що практично не оподатковуються, з часів президента Януковича і до сьогоднішнього часу є основним корупційним ризиком у галузі і призводять до масового знищення українських лісів.

Сьогодні понад 54 % всіх вирубаних дерев оформлені як «санітарні заходи». Протягом останніх років природоохоронні НУО неодноразово  звертались до Мінприроди та Держлісагенства з пропозиціями обмеження санітарних рубок, втім підтримки в цьому так і не отримали.

ЕПЛ вимагає  КМУ, МінАПК та Мінприроди України не займатися популізмом та негайно виставити для громадського обговорення проект розпорядження КМУ про заборону санітарних рубок ( у разі його наявності) та залучити до його подальшої розробки експертів громадських природоохоронних організацій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинка Анна Музычук выиграла чемпионат Европы по быстрым шахматам

Музычук получила 7 побед, 4 раза сыграв вничью....

Це може бути цікавим

В Африке нашли неизвестных древних хищников

Международная команда палеонтологов обнаружила ранее неизвестный вид гиенодонов, хищных млекопитающих, обитавших на территории Северной Америки, Азии и Европы 25 ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Китаї чоловік штовхнув жінку на залізничну колію

У Гонконзі чоловік зіштовхнув на залізничну колію прибиральницю....