На місці Сінного ринку побудують багатоповерхівку

У соцмережах з'явилося фото макета майбутнього комплексу елітного житла на місці знаменитого Сінного ринку (вул. Бульварно-Кудрявська, 17), який знесли понад десять років тому, пише Сегодня.

За словами члена комісії з питань місцевого самоврядування Київради Сергія Гусовського, макет з'явився на сторінці однієї зі столичних макетних майстерень, а автором проекту виступило одне з київських архітектурних бюро. Однак, як стверджує Гусовський, макет провисів на сторінці майстерні зовсім не довго, незабаром його прибрали.

- Містика чи злочин?! Вдень на сторінці з'явився макет забудови колишньої території Сінного ринку, а через 12 годин, коли я перепостив цю новину на своїй сторінці, фото макета зникло, – написав Гусовський.

Як розповіли в макетній майстерні, ніякої містики зі зникненням фото макета немає. Прибрати його зі сторінки попросив замовник.

- Замовник сказав, що це не остаточний варіант і в проект ще будуть вноситися корективи. Йде узгодження проекту, – розповіли в майстерні і додали, що, згідно з попереднім проектом, на цій ділянці планується 14 житлових будинків від 7 до 14 поверхів. Також на території будуть дитячий та спортивний майданчики, двоповерховий підземний паркінг, супермаркет і променадна алея, яка зв'яже вулиці Бульварно-Кудрявську і Гончара.

У самому "Київміськбуді", який почав роботи на території Сінного влітку минулого року, кажуть, що остаточно затвердженого проекту досі немає, а всі проведені роботи – підготовчі. До слова, як заявляв раніше віце-президент "Київміськбуду" з питань проектних робіт та експертизи Василь Дудуріч, поверховість майбутніх будинків буде обговорена з громадськістю, а архітектор проекту повинен максимально зберегти історичну цінність ділянки.

Вчора на будівельній ділянці було тихо. На майданчику нерухомо стояли чотири підйомних крана, три екскаватори, а поруч з технікою лежали арматурні каркаси для паль. З початку року будівництво тут просунулося не набагато. Видно, що робітники забили палі по периметру і перерили всю територію. Як розповіла нам продавець з продуктового маркету, що є сусідами з будівництвом, роботи на ділянці ведуться активно, кожен день крім вихідних.

- Весь час щось там роблять, а коли палі забивають, то підлога під ногами тремтить. Знаю, що будують житловий комплекс, – розповіла дівчина. Підтвердив це і охоронець території, сказавши, що будівництво триватиме ще як мінімум кілька років. За його словами, висота будівель планується як мінімум в 20 поверхів.

1214555_За словами Ольги Балицької, депутата комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, питання будівництва на місці колишнього Сінного ринку буде розглянуте сьогодні на засіданні комісії.

- Ми запитаємо у "Київміськбуду" всю документацію щодо цього будівництва. Якщо знадобиться, то будемо вимагати зупинити роботи до з'ясування всіх деталей. Що ж стосується робіт, що ведуться без затвердженого проекту, то, швидше за все, проект є, ескізний. Якщо вони риють котловани і забивають палі, то явно роблять це під конкретні майбутні будівлі, – каже Балицька.

Тим часом віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний впевнений, що будівництво на місці Сінного ринку призведе до скандалу з ЮНЕСКО.

- Тут – буферна зона Софії Київської. Це означає, що висота забудови в цій зоні не може перевищувати двадцяти семи метрів. Будівництво на місці Сінного – ще один крок до того, щоб Київ втратив статус міста, який несе в собі частину світової спадщини. ЮНЕСКО просто може викинути нашу столицю зі списків, – каже Духовичний.

Читайте також: Київський метрополітен рекламує відпочинок в окупованому Криму

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мужчина инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы

Гражданин США инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы со своей подругой из Великобритании....

Це може бути цікавим

В Киеве покраснело озеро

Экологи рассказали, почему озеро в восточной части парка "Нивки" в Киеве вдруг стало ярко-красного цвета....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые получили антитела, убивающие 99% штаммов ВИЧ

Американские ученые разработали антитела, способные уничтожить ВИЧ-инфекцию на ранней стадии....