Суд зобов'язав британську компанію передати свою частку компанії київського ТРЦ

Лондонський міжнародний арбітражний суд (ЛМАС) зобов'язав компанію Stockman Interhold S.A. (Британські Віргінські острови) безкоштовно передати свою частку в Assofit Holdings Limited – проектній компанії київського торговельно-розважального центру (ТРЦ) Sky Mall – у власність Arricano Real Estate Plc (обидві – Кіпр).

Як повідомив генеральний директор Arricano Михайло Меркулов на прес-конференції в Києві в четвер, таке рішення ЛМАС ухвалив 5 травня 2016 року в рамках арбітражного спору про право власності на компанію Assofit, пише forbes.

- Протягом більш ніж п'яти років велися судові розгляди в декількох юрисдикціях, зокрема і в ЛМАС, щодо Assofit Holdings Limited – проектної компанії, яка інвестувала в ТРЦ Sky Mall. Вона представляла інтереси своїх акціонерів – компаній Arricano і Stockman... Резонансне рішення суду полягає в тому, що протягом місяця, до 5 червня 2016 року, компанія Stockman повинна передати Arricano частку в компанії Assofit за $0, – сказав М.Меркулов.

За його даними, рішення суду також передбачає можливість Arricano вимагати від компанії Stockman відшкодування збитків, отриманих у результаті втрати контролю над діяльністю ТРЦ Sky Mall, у разі якщо остання не забезпечить передання Arricano своєї частки в Assofit.

Водночас керівник юридичної групи, що займається поверненням активів Arricano, Євген Малєєв уточнив, що для набуття контролю над управлінням і фінансовими потоками ТРЦ компанії необхідно буде домогтися відновлення структури активів Assofit, яка існувала на момент початку арбітражних спорів.

«Для того щоб повернути ТРЦ Sky Mall і контроль над ним, необхідно відновити корпоративну структуру, яка існувала на 2010 рік... Після цього можна буде сказати, що рішення виконано і ми отримали назад свій актив», – сказав він.

За його даними, для цього компанія Assofit має відновити контроль над ТОВ «Призма Бета» (формальний власник ТРЦ. – Ред.), частки в якому було передано іншим компаніям. Крім того, у власність компанії «Призма Бета» необхідно повернути ТРЦ з усіма складовими об'єктами, які 2014 року було переведено в банк «Південний». Також у компанію Assofit мають повернутися кредити на загальну суму близько $100 млн, права виплати за якими було виведено на інші кіпрські структури.

За словами гендиректора Arricano, процес відновлення контролю компанії над роботою столичного ТРЦ Sky Mall може затягнутися, якщо влада не сприятиме.

«Ми можемо повернути Sky Mall юридичними діями у правовому полі, тільки це питання часу. Це може зайняти 10 років, а з наявністю політичної волі це може статися за один місяць», – зазначив М.Меркулов.

Arricano Real Estate Plc спеціалізується на будівництві торговельно-розважальних центрів і є одним із провідних девелоперів на ринку нерухомості України. Портфель власних проектів компанії на початок травня 2016 року містив об'єкти загальною орендованою площею (Gross Lettable Area, GLA) понад 212 тис. кв. м. Акції компанії розміщено на альтернативному майданчику Лондонської фондової біржі, а міноритарним акціонером є британський інвестиційний фонд Dragon-Ukrainian Properties and Development plc. Інвестиції компанії в економіку України станом на травень 2016 року становили близько $420 млн.

Компанія станом на початок травня 2016 року володіє й управляє п'ятьма (без урахування ТРЦ Sky Mall. – Ред.) торговельними центрами в Україні: «РайON» і «Проспект» у Києві, «Сонячна галерея» в Кривому Розі, City Mall у Запоріжжі і «Південна галерея» в Сімферополі (Крим).

Крім того, три проекти Arricano Real Estate перебувають на стадії девелопменту: ТРК «Лук'янівка» (робоча назва, відкриття заплановано на кінець 2017 року, інвестиції в реалізацію проекту наразі не озвучують) і ТРК «Петрівка» в Києві, а також ТРК Odessa Mall (колишня назва – ТРК «Разумовская», до середини серпня 2015 року інвестиції оцінювали у близько $80 млн, відкриття заплановано в третьому кварталі 2018 року) в Одесі.

Читайте також: На Сумщині місцеву владу звинуватили в наклепі на лікарів, які оголосили голодування

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

Луценко лично подписал обновленное подозрение Довгому

Генеральный прокурор Юрий Луценко лично подписал сообщение о подозрении народному депутату Олесю Довгому ("Воля народа")....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Жительница украла у церкви деньги и проиграла их в казино

Суд в Новой Зеландии приговорил Элизабет Папу к двум годам и девяти месяцам тюрьмы за кражу 1,6 миллионов долларов из церкви....