Більшість українських студентів вчаться на "бюджеті"

Під час вступної кампанії 2015 року студенти-бакалаври денної контрактної форми навчання становили меншість: 38%, тоді як бюджетників було 62%.

Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру CEDOS, опублікованому на порталі Вища освіта.

- У 2013 році частка зарахованих на бюджет денної форми впала до 50%, проте остання вступна кампанія показала значну перевагу бюджетної форми (62%) в порівнянні з контрактною (38%), — визначили автори дослідження.

За даними аналітиків, минулого року 5 тисяч місць "державного замовлення" взагалі не були зайняті.

- Кількість зарахованих на бюджет могла бути ще більшою, адже станом на 17 серпня 2015 року залишалося майже 5 тисяч місць так званого невиконаного державного замовлення. Низька якість середньої освіти з математики та предметів природничого циклу (і, відповідно, низькі результати ЗНО), а також брак необхідного обладнання у більшості технічних університетів зумовили низький попит серед абітурієнтів і "невиконання" 3,2 тис. місць держзамовлення у галузі інженерії та 0,3 тис. місць в ІТ, — йдеться у звіті.

e1b34d2-studenty-kontrakt-medyky-2Цікаво, що контрактна форма навчання найбільш розповсюджена у медичних вишах (60% контракт і 40% — бюджет).

- Традиційно контрактна форма оплати переважає у суспільних науках, галузях послуг та охорони здоров’я. Натомість переважно за бюджетні кошти навчаються на програмах з інженерії, ІТ, природничих, фізико-математичних та педагогічних наук. Майже порівну зараховано контрактників та бюджетників у гуманітарних науках, — коментують автори дослідження.

Загалом зібрані дані свідчать, що минулого і позаминулого року кількість бюджетників перевищила число "платних" студентів.

Щоб побачити, як могла вплинути народжуваність на кількість можливих абітурієнтів у період з 2012 по 2015 рік, дослідники проаналізували дані Державної служби статистики і впевнилися, що "у цей період різкого спаду народжуваності, який міг би значно вплинути на кількість абітурієнтів, не було".bd68981-studenty-kontrakt-medyky-1

Серед факторів, котрі могли б вплинути на зменшення кількості студентів-контрактників в українських вишах за останні два роки, статистика виділяє зниження платоспроможності населення у зв'язку з кризовими явищами в країні, зменшення кількості абітурієнтів у межах 10% за рахунок зменшення народжуваності та збільшення кількості осіб, які обирають закордонні університети для навчання.

- Головною причиною того, що українці стали менше платно навчатись в університетах,  є погіршення їхніх фінансових  можливостей. Інші ж фактори не могли значно вплинути на цей процес, у тому числі і демографічні показники, — підсумували фахівці.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Почему Путин хочет контролировать Украину? Спросите Сталина

В феврале 2014 года одетые в камуфляжную форму люди, ехавшие на бронетранспортерах и имевшие при себе оружие боевого образца, появились со стороны российской военно....

Це може бути цікавим

Россия разыгрывает каталонскую карту, чтобы оправдаться за Крым

Владимира Путина по-прежнему возмущает сделанное в ноябре 2016 года заявление Международного уголовного суда (МУС), согласно которому «существуют здравые и разумны....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Індії мусульманкам заборонили викладати селфі у соцмережі

Індійським мусульманкам заборонили публікувати в соцмережах свої фотографії, зокрема селфі....