Перестарались. МВФ не вимагав настільки високих тарифів

Тарифи на газ, які ми маємо наразі, є вищими за ті, які вимагав від України Міжнародний валютний фонд для стабілізації економіки. Про це заявляє активіст Соціального руху Віталій Дудін.

- Ціни на газ вже не ринкові, а вище ринкових. Ще у останньому Меморандумі між Україною та МВФ говорилось, що тарифи виросли більше, аніж потребував МВФ: дефіцит НАК «Нафтогаз України» сягнув менше 1% ВВП, тоді як програмний показник дозволяв його утримувати на рівні 3,1% ВВП. Таким чином, у впровадженні неоліберальних ідей влада пішла далі МВФ. Населення вимушене жертвувати останнім, аби підтримувати прибутковість „Нафтогазу”, який вочевидь буде приватизовано, - заявляє активіст.

Це також підтверджує дослідження економіста Центру соціальних та трудових досліджень Михайла Небоги на сайті соціологічного журналі Спільне, в якому вказано, що ціну на газ ПАТ «Укргазвидобування» було встановлено з 1 квітня 2015 року на рівні 1 590,00 грн за тис. м3, тоді як до підвищення ціна була 349,20 грн за тис. м3 (зростання склало 455 %).

Також експерт звертає увагу на несправедливий підхід, що не враховує обсягів споживання газу: „Крім того, встановлення єдиної ціни незалежно від кількості споживання може повністю нівелювати політику, що стимулює впровадження технологій енергозбереження”. Він вказує на суперечність: НАК „Нафтогаз України” продає населенню за ринковою ціною ресурси, які за Конституцією належать народу.

У свою чергу Віталій Дудін наголошує, що при цьому зарплати в Україні  залишаються на найнижчому у Європі рівні. Тарифи зросли на 70-90%, а соціальні стандарти – на 5%.

- А все, що з огляду на високі тарифи може запропонувати влада – надання субсидій, що сприяє тінізації доходів громадян. Але не виключено, що з часом порядок отримання субсидій буде ускладнено з метою економії. Зараз влада створює окремий орган, що займатиметься поверненням „надміру виплачених” субсидій. Це вказує на зміщення акцентів у бік „боротьби з бідними”, - вважає активіст.

За його словами, потрібно, щоб держава відігравали активну роль – тарифи цілком можна зменшити за рахунок субсидування галузі.

- Такі кошти держава має отримати за рахунок податкового тиску на олігархів, зокрема, обмеження офшорних схем. Додатковий ресурс для економії – викорінення корупції. Необхідно запровадити „відкриту бухгалтерію” – он-лайн звітність на всіх підприємствах у галузі ЖКГ, - підсумував він.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Стало известно, сколько людей умирает от загрязнения окружающей среды

Выбросы токсичных отходов в воздух, воду и почву каждый год убивают девять миллионов людей и стоят мировой экономике триллионы долларов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Пьяная женщина-водитель протаранила четыре машины в Ровно

Пьяная-женщина за рулем в состоянии алкогольного опьянения разбила четыре припаркованных автомобиля....