З підприємствами олігархів на окупованих територіях досі все добре, - депутат

Сім днів напружених перемовин з сенаторами, конгресменами та службовцями Державного департаменту і Міністерства оборони США.

Оскільки в традиціях "Самопомочі" говорити одне і те ж як на закритих зустрічах, так і публічно, поділюся основними тезами наших з Oleh Berezyuk, Oksana Syroyid та Іваном Мірошниченком перемовин.

На жаль, клептократія в Україні пережила Революцію Гідності, як пережила і Помаранчевий Майдан.

Її провідниками є півдесятка олігархів, більшість з яких отримали багатство через контракти з Росією.

Ї їхня нинішня діяльність повністю відповідають інтересам Путіна мати слабку і зневірену Україну.

Коли його сили спеціальних операцій захоплювали Крим та розпалювали війну на Донбасі, за одним єдиним виключенням найбільші в Україні власники заводів, багатьох людей в силових структурах, із величезними власними спецслужбами в кращому випадку робили вигляд, що війна їх не стосується. В гіршому - допомагали агресору розпалювати її вогонь.

Важливий факт - з їхніми підприємствами на окупованих територіях досі все добре.

Всередині України вони зберігають контроль над всім телебаченням, більшістю політичних партій, прокуратурою та судами. Топ-корупція, стовпами якої ці олігархи є, зсередини нищить наші Збройні Сили, спецслужбу та підриває віру людей в демократичні методи управління державою. Це не дивно - олігархи досі забезпечують перемоги більшості своїх ставлеників на будь-яких виборах.

Ми мусимо перемогти клептократію, творячи справжні, підконтрольні людям, а не олігархам політичні партії. І американська підтримка навчанням та технологіями партійного будівництва є корисною. Але без обмеження політичної реклами, без переходу до виборів наступного Парламенту за системою відкритих списків партій, олігархи знову скуплять більшість округів і більшість місць в більшості партій.

Після Євромайдану і під час Війни за Незалежність українське суспільство неймовірно змінилося. Все більше громадян усвідомлюють: це їхня відповідальність - керувати державою. Але нам не вистачає цивілізованих методів утвердження демократії, оскільки суди і прокурори далі служать клептократії. Давайте спроектуємо спільні місії ФБР та Антикорупційного бюро України. Давайте утворимо спеціальний суд із залученням американських та європейських суддів для розгляду найбільших корупційних справ в Україні. Нарешті, давайте розробимо персональні міжнародні санкції проти стовпів цієї клептократії.

І головне - не підтримуйте ідею записати в нашу Конституцію, що окупація Росією частини Донбасу - це "особливості самоврядування". Жодні вибори на цих землях неможливі без їхнього повного звільнення Україною та подолання наслідків "промивання мізків" путінським режимом. Вибори зараз, коли між нами кров, а цими землями правлять ставленики ФСБ або ГРУ - це план того самого Путіна. Він дозволяє йому інтегрувати нових агентів в управління Україною, яких і так забагато. Це "троянський кінь" для України.

Як це сприймається в Вашингтоні? Детальну позицію американських колег на робочих зустрічах я не маю права описувати (вони ж не з Самопомочі, врешті решт:)). Але поза сумнівом, в Конгресі, Пентагоні та Державному департаменті США в України десятки сильних друзів. Яким просто треба мати в Україні партнерів, щоне крадуть, зводячи нанівець усю геополітичну, фінансову та військову підтримку.

Таким партнером вже зараз є українське громадянське суспільство. Ті його представники, які готові залучати міжнародне правосуддя для перемоги над лідерами клептократії в Україні - давайте знати про себе.

Якщо ми ще не діємо разом, звісно:)

автор: Єгор Соболєв

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине напомнили РФ о последствиях голосования в Крыму

В Министерстве иностранных дел Украины заявили, что в день выборов президента России 18 марта незаконное голосование в оккупированном Крыму исказит результаты выб....

Це може бути цікавим

От взрыва гранаты на Донетчине погиб юный пограничник

В субботу вечером, 17 марта, в Донецкой области на контрольном пункте въезда-выезда "Майорское" в результате разрыва гранаты погиб 1 украинский пограничник и еще 1 по....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Сотрудник похоронного бюро угнал катафалк и попал на нем в аварию

11 марта литовская полиция получила сообщение об угоне катафалка....