​Український джаз виходить із маленьких клубів на велику сцену

Український джазовий піаніст і композитор Усеїн Бекіров представив свій дебютний альбом Taterrium на великому концерті у столичному клубі Atlas.

25 квітня на одній сцені виступили 17 провідних музикантів України – Усеїн Бекіров, Джамала, Лаура Марті, Ігор Закус, Іванка Червінська, Віктор Павлік, Shanis, Олексій Сагітов, Олександр Муренко, Андрій Воробйов, Армен Костандян, Євген Уваров, Максим Кондратенко, Дмитро Хорошун, Сергій Сидоренко, Богдан Гуменюк, Олександр Мельник. Вперше в Україні вдалося зібрати такий зірковий склад музикантів на одному концерті, - зазвичай така можливість є тільки на масштабних джазових фестивалях.

Крім композицій із альбому, на концерті прозвучали українські народні мелодії з проекту Jazz Kolo Ігоря Закуса і Іванки Червінської, кавери на Чака Хан і Лізу Стенсфілд у виконанні Shanis, Englishman in New York Стінга в інтерпретації Віктора Павліка і його безсмертний хіт «Ти подобаєшся мені» у джазовій обробці. Вперше на цьому концерті разом із Усеїном виступила Лаура Марті, а Джамала і Усеїн – знову разом виконали старовинні кримськотатарські народні пісні у джазовій обробці. Тим і цікавий джаз – в ньому поєднуються традиції різних народів, різні стилі і напрямки музики, - із абсолютно новим, новаторським прочитанням.

На цьому вечорі в «Атласі» були і давні прихильники джазу, і люди, які тільки починають цікавитися багатою джазовою культурою. Ми запросили поділитися враженнями від концерту Тамілу Ташеву і Анатолія Вексклярського.

Таміла Ташева, координатор суспільної організації «Крим. SOS»:

Я вважаю Усеїна Бекірова один із найкращих клавішників і джазових музикантів України. Це був дивовижний концерт. Крім того, що Усеїн презентував свій альбом, він ще й зібрав на одній сцені не просто своїх друзів, а кращих музикантів України, яких зараз можна послухати лише по одинці. А коли на сцені збирається так багато професіональних музикантів – бути присутніми на такому концерті одне задоволення. Усеїн Бекіров мені близький ще й тому, що він кримський татарин, він грає і обробляє кримськотатарську аутентинтичну музику, накладаючи на джазові мотиви. Я захоплююся ним – людиною і музикантом.

Анатолій Вексклярський, DJ, радіоведучий, музикант: Найбільше мені в цьому концерті сподобалась колаборація із музикантами. Наприклад, я відкрив для себе Олександра Муренко. Мені весь час казали, що Мурік класний барабанщик, і вчора я нарешті зрозумів, в чому його геніальність. Ще раз впевнився, який чудовий тромбоніст Саїд – Олексій Сагітов, вразив трубач Сергій Сидоренко, саксофоніст Богдан Гуменюк – взагалі вся духова секція. Цим концертом Бекіров довів, що він не тільки один із найкращих джазових піаністів України, але й видатний менеджер, бо зібрати стільки класних музикантів, щоб записати альбом і зіграти його на сцені – це теж треба мати талант.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В США студент несколько дней прожил в пещере, где его забыли

Студента из США почти на три дня забыли в пещере Салливан во время университетской поездки....

Це може бути цікавим

У мережі розгорівся скандал через виділення бійцям АТО землі на смітнику під Києвом

Офіцерам-ділянкам АТО з Київського гарнізону виділили земельні ділянки на смітнику....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Волкер назвав роль Суркова в конфлікті на Донбасі

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що радник президента РФ Владислав Сурков є "архітектором" подій на Донбасі....