Підсумки опалювального сезону: група компаній замістила близько 20 млн. куб. газу

ГК «Укртепло» виробила майже 120 тис. Гкал тепла з відновлюваних джерел енергії. Щоб виробити таку кількість теплової енергії, знадобилося б близько 20 млн. кубометрів газу. Але замість дорогого блакитного палива «Укртепло» використовувала біопаливо українського виробництва, компанія є оператором 103 котелень в 14 українських областях, забезпечує теплом понад 400 споживачів і опалює близько 1,3 млн. квадратних метрів.

«Щороку наша компанія нарощує оберти і своїм прикладом доводить, що українська біоенергетика має величезний потенціал. Ми здатні скоротити імпорт газу до мінімальних показників. Потрібно лише створити цивілізовані правила гри та відмовитися від дотування імпорту блакитного палива. Все інше українські інвестори зроблять самі», – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Він нагадав, що на даний момент сектор бюджетних установ є єдиним, де можуть конкурувати виробники тепла з газу і поновлюваних джерел.

«У 2015 році було введено на 66% більше потужностей з виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел, ніж в 2014 році. Це свідчить про те, що ми цю конкуренцію виграємо. Але сектор бюджетних установ відносно невеликий, річний обсяг споживання близько 1 млрд. кубометрів газу. Для порівняння, в сфері теплокомуненерго – понад 6 млрд. кубометрів газу, але там умови диктують монополісти, вони роблять все можливе, щоб не допустити інших виробників і не залишитися без своїх тіньових доходів», – підкреслив Іван Надєїн.

У зв'язку з цим представниками профільних організацій, експертами, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження, народними депутатами був розроблений законопроект 4334. Його ключова ідея – передати право місцевим органам влади встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від чинного тарифу на тепло з газу для бюджетних установ і населення.

Ухвалення цього документа дасть можливість скоротити імпорт газу на 3 млрд. кубометрів і залишити в економіці країни не менше 18 млрд. грн. Крім того, він слугуватиме стимулом для створення нових робочих місць і зниження тарифів для кінцевих споживачів.

Група компаній «Укртепло» –  лідер українського ринку теплової енергії з відновлюваних джерел. Компанія створена в 2011 році і в даний час працює в 14 областях України, а також в ряді інших країн – Молдові, Угорщині. На рахунку компанії понад 1 000 реалізованих проектів. В Україні компанія модернізувала і перевела з газу на біопаливо понад 100 котелень.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В центре Львова автомобиль сбил подростка

В центре Львова легковушка на пешеходном переходе сбил 14-летнего подростка....

Це може бути цікавим

Боевик сделал резонансное заявление о роли Ахметова в финансировании террористов

Один из основателей так называемой "ДНР" Александр Бородай утверждает, что опальный украинский олигарх Ринат Ахметов в начале войны на Донбассе финансово поощрял ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Нацгвардия задержала пособницу ЛНР

В Луганской области, в зоне проведения антитеррористической операции, военнослужащими воинской части 3053 Западного оперативно-территориального объединения Нацио....