Київські чиновники пообіцяли покарати винуватців бійки на Позняках

У Київраді мають намір провести докладне розслідування ситуації навколо забудови озера Качиного. Перспективи врегулювання ситуації в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував секретар Київради Володимир Прокопів, передає newsradio.com.ua.

За інформацією видання "Київрада створить робочу групу для розслідування обставин конфлікту місцевих жителів і представників забудовника житлового будинку на Позняках в районі озера Качиного. Поки роботи на скандальному будівництві тимчасово припинені. У конфлікті, в якому постраждали люди, брала участь третя сторона, і найближчим часом з цього питання очікується звіт Нацполіції".

Про розвиток ситуації навколо конфліктного будівництва радіостанція Голос Столиці поговорила з заступником міського голови – секретарем Київради Володимиром Прокопівим.

Будівельні роботи припинені тільки на час розслідування?

– Безумовно. Тут досить проста ситуація, це не приватний забудовник, а комунальне підприємство, яке виграло конкурс на будівництво житла для постраждалих від афери з «Еліта-Центр». Тому комунальне підприємство буде чітко дотримуватися вказівок влади. Щодо конфлікту навколо озера, питання про те, чи є воно озером, то відповідь на нього мають дати експерти.

Від чого залежить вирішення конфлікту? Від відповіді на питання з приводу водойми?

– Не зовсім так. Ми не повинні допускати зіткнень місцевих жителів з тими, хто зацікавлений у будівництві будинку. І якщо для того, щоб не допустити конфлікту, потрібно коригувати проект, то доведеться йти на зміни. Ми готові на такі дії, які б влаштували всі сторони. На жаль, змушені констатувати, що там не тільки жітелі-«елітівці», а й інші сторони заробляли якісь бали і брали участь в конфлікті. Це зафіксовано, з цим розбираються.

Мова про тих, кого називають «тітушками»?

– Там навіть не одна сторона. Це був конфлікт в тому числі між зацікавленими особам і охоронними фірмами, які охороняли цю забудову.

Як ви оцінюєте перспективи вирішення конфлікту?

– У мене вже є, на жаль, досвід подібних ситуацій. На щастя, більшість з них вирішується компромісом. Коли місцеві жителі отримають відповіді на питання не тільки з приводу будинку, який будується, але також і відповіді на питання з приводу розвитку їхнього мікрорайону в принципі, коли вони зрозуміють, куди їх діти підуть в садок, то я думаю, що конфлікт буде вичерпаний.

Чому поліція не втручалася в бійку?

– Якщо є дві сторони, то поліція стоїть посередині, як показує досвід. Безперечно, це неприпустимо, якщо беруть участь в конфлікті якісь сторони, а страждають люди. І ситуацію з такими фірмами і особами ми беремо на окремий контроль. Я кілька разів спілкувався з керівником поліції Києва, будуть результати розслідування, і винні будуть покарані.

До речі, уряд розглядає можливість введення податку на будь-яку нерухомість, незалежно від площі. Глава Ліги експертів України Світлана Бовсуновська зазначила, що такий підхід вважається неприйнятним у цивілізованих країнах. Про це вона заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Раніше перший заступник голови Київської адміністрації Ігор Ніконов пообіцяв в ефірі радіостанції Голос Столиці, що в Києві більше не допустять жодного незаконного будівництва.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Депутата-радикала задержали за убийство - Ляшко

Депутата Миргородского горсовета от Радикальной партии Ляшко Хачатура Хачатряна задержали за убийство его коллеги-депутата от ВО Свобода Олега Супруненко....

Це може бути цікавим

Создана эффективная вакцина от кариеса

Китайские исследователи из Уханьского университета разработали вакцину, предотвращающую разрушение зубов у людей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....