Економіка України виходить з кризи, — дослідження

Ситуація в українській економіці починає поліпшуватись. 

Таку оцінку дає цифрове консалтингове агентство "Ольшанський та партнери" на своїй сторінці в Фейсбук.

За минулий рік кількість вакансій в Україні зросла на 64%. Разом з цим - з лютого 2016 року зафіксоване зростання продажів доменів в зоні .UA, що свідчить про зростання підприємницької активності українців в інтернеті.

Це демонструють спільні дослідження сайту пошуку роботи Work.ua, цифрового консалтингового агентства «Ольшанський і партнери» і національного реєстратора доменних імен Imena.ua. Дослідження проведено на замовлення IT-конференції iForum.

За даними сайту Work.ua, активність українських роботодавців зростає. Так, рік тому, на сайті було розміщено 39 129 актуальних вакансій, а в березні 2016 - вже 61 105. Аналітики «Ольшанський і партнери» називають таке зростання першою причиною одужання української економіки.

Ольшанський і партнери:

Якщо підприємство наймає співробітників, то йому (підприємству) є чим платити зарплату. Якщо йому є чим платити, то у нього є гроші. Ширше кажучи, є кошти на розвиток свого бізнесу. Чим більше таких підприємств, тим здоровіше економіка. Відбувається рух грошей в економічних процесах. Працює мікроекономіка, працює і макроекономіка.

Також фахівці агентства відзначають, що співвідношення вакансій і резюме є «випереджаючим» показником, тобто з початку (рік тому) намітилася стабілізація на ринку праці України і тільки приблизно через рік ми бачимо стійкі сигнали про зростання реального ВВП.

Зростає і середня зарплата, яку пропонують підприємства у своїх вакансіях. Рік тому середня зарплатна пропозиція становила 5 360 гривень, а зараз - 6 390.

Найвищі зарплати пропонують топ-менеджерам (13 071 гривня в середньому на вакансію), фахівцям в області нерухомості (11 232 гривні), фахівцям в будівництві і архітектурі (8 886 гривень) і IT-фахівцям (8 013 гривні). Аналітики Work.ua відзначають позитивні тренди ринку праці.

Work.ua:

У наприкінці 2015 року ми провели опитування серед роботодавців нашого сайту про плани з найму персоналу на 2016 рік. 31,8% респондентів відповіли, що будуть суттєво збільшувати штат. Навпаки, кількість скорочують персонал знизилося до 3,9%. 

Про загальне оздоровлення української економіки свідчить і зростання доменів в національній зоні .UA.

Аналітики «Ольшанський і партнери» досліджували динаміку сумарної кількості доменних імен в доменній зоні .UA на підставі даних, наданих Imena.ua.

З'ясувалося, що за минулий рік домени як «досягли дна», так і почали рости. У період з квітня 2014 до лютого 2016 - показник незмінно падав, проте з лютого спостерігається зростання. Рік тому було зареєстровано 608 608 доменів, а станом на кінець березня 2016 - їх 556 511. Тобто, річний показник впав на 9%, що приблизно відповідає рівню падіння реального ВВП в Україні за 2015 рік.

Однак в лютому і березні 2016 доменна зона .UA росла вперше за останні два роки.

Ольшанський і партнери:

Динаміка реєстрації доменів жорстко корельована з динамікою ВВП. Чим більше зареєстрованих доменів - тим вище підприємницька активність в інтернеті. Тому що наявність своєї адреси в інтернеті має на увазі його доцільність, частіше за все, комерційну. Йдеться про будь-який бізнес: малий, середній, великий. Великі корпорації можуть запускати нові проекти, що вимагають нові домени. Молоді дизайнери і продавці послуг можуть відкривати свій малий бізнес і запускати сайти для нього. Факт в тому, що економіка поступово оживає і поступальною ходою піднімається з дна.

Читайте також: Завдяки прибуткам аграріїв якість продуктів поліпшиться, а ціни знизяться

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Начальник исправительной колонии покончил с собой

Накануне в Полицкой исправительной колонии №76, которая располагается в Ровенской области, застрелился заместитель начальника отдела охраны....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві згоріли два авто і кіоск з продуктами

За останню добу у столиці сталося дві пожежі в автомобілях та згорів кіоск з продажу продуктів....