Захід може відвернутися від України, — Стівен Пайфер

Захід може відвернутися від України, якщо в Києві будуть займатися політичними іграми замість реформ.

Про це заявив старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер, підбиваючи підсумки 9-го Київського Безпекового Форуму.

Він зазначив, що за останні 2,5 роки в Україні відбулося багато змін: «Вам доводиться мати справи з російською агресією, з незаконною анексіє Криму, і підтримкою росіянами збройних сепаратистів на Донбасі. Україні також доводиться мати справу з реформами, розбудовувати економічні і політичні інституції, які можуть перетворити Україну на нормальну, стабільну, демократичну, ринкову, європейську державу».

Стівен Пайфер визнав, що розпочаті за цей період реформи мали успіх, зокрема в енергетичному секторі. Водночас, за його оцінками, ці зміни недостатні і потребують подальшого втілення. «Ми сподіваємося, що новий Уряд буде працювати, йому треба робити це швидко, інакше виникає ризик того, що терпіння Заходу вичерпається, воно не необмежене», - додав колишній дипломат.

Він нагадав, що у січні наступного року новий американський президент займе свій кабінет.

І виникає питання, яку Україну побачить новий американський президент через 9 місяців. Якщо це буде Україна, заглиблена у політичну кризу, яка не здійснює реформи, то буде спокуса президентові сказати, що нехай європейці самі розбираються з Україною. А це недобре, - пояснив Стівен Пайфер.

Але якщо з іншого боку президент побачить Україну, яку очолює рішуче налаштоване керівництво, яке серйозно здійснює реформи, по-справжньому бореться з корупцією, тоді буде видно потенційно, що Білий дім буде зацікавлений в допомозі Україні стати реальною європейською країною, - додав він.

Водночас Стівен Пайфер визнав, що гальмування реформ в Україні вигідне Росії, і її керівництво використовує для досягнення цієї мети розхитування ситуації на Донбасі.

Росія хоче використовувати Донбас як заморожених конфлікт, чи не зовсім заморожений, щоб тиснути на Уряд в Києві, щоб ускладнити цьому Уряду можливість здійснювати реформи або втілювати в життя Угоду про асоціацію з ЄС, - вважає Стівен Пайфер.

Довідка:

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році є платформою для дебатів та обміну досвідом із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні.

Читайте також: Український уряд вирішив розробити нову стратегію кібер-безпеки

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На озере Лебединое обустроят пляж

Прибрежную зону озера Лебединое вскоре ожидает капитальный ремонт....

Це може бути цікавим

Стахановськими темпами: Парубій анонсував пенсійну реформу до 1 жовтня

Верховна Рада зобов'язана ухвалити пенсійну реформу до 1 жовтняПро це сьогодні заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає Еспресо....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....