У Києві українські та міжнародні експерти обговорили українські реформи

Під час проведення 9-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», відбулась дискусія на тему «ЧИ МОЖЕ УКРАЇНА ДОСЯГНУТИ ПРОРИВУ В РЕФОРМАХ?», під час якої українські та міжнародні експерти обговорили досягнення України у реформуванні держави.

Крім того, в рамках дискусії, співробітники Четем Хауз представили підготовлену ними аналітичну статтю на тему: «Чи здатна Україна на прорив у реформах?», в якій відображені основні результати та перспективи подальшого реформування Української держави.

Як зазначив один з авторів статті, науковий співробітник Четем Хауз Джон Лаф, у 2014 році українці продемонстрували надзвичайну непохитність під час революції та перед лицем російської агресії. Новий уряд за неабиякої підтримки Заходу, зміг стабілізувати скрутне фінансове становище, в якому опинилась держава та розпочати процес таких важливих реформ, покликаних спрямувати Україну на шлях європейського розвитку.

«Поява нових реформаторів, у парламенті та уряді й підтримка активного громадянського суспільства і західних держав породили сподівання, що українські лідери більше не «гальмуватимуть», наслідуючи своїх попередників, і нарешті досягнуть помітного прогресу на шляху не лише реформування, а й переродження країни», - сказав Дж. Лаф.

В свою чергу, інший автор статті, науковий співробітник Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері Ірина Солоненко, зосередила увагу на основних рушійних силах та проблемних питаннях реформ.

За її словами драйверами, які рухають українські реформи є тиск, який чине на українську владу громадянське суспільство, яке після Революції Гідності очікує від неї конкретних результатів. Не менш важливим є й зовнішній тиск з боку західних країн, які докладають неабияких політичних зусиль, підтримуючи трансформаційні процеси в Україні з 2014 року.

Пані Ірина у своєму виступі назвала й ті чинники, які заважають ефективному реформуванню української держави.

«Серед основних гальмівних сил реформ хотілось би виділити такі: крихка політична єдність, спадщина часткових реформ та обмежена спроможність втілювати ці реформи у життя», - наголосила Ірина Солоненко.

Підсумовуючи свій виступ, вона висловила задоволення тим, що рушійні сили процесу реформування наразі значно переважають стримуючі фактори. При цьому вона все ж зазначила, що «боротьба «нового» проти «старого» розгортається повільно і болісно, що наразі неможливо передбачити, судилося реформам в Україні досягти успіху чи зазнати невдачі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Депутат назвав ймовірного організатора замаху на "міністра ДНР"

За даними групи Інформаційний спротив, замах на так званого "міністра доходів і зборів" так званої "ДНР" Олександра Тимофєєва ініціював він сам, повідомив у Facebook коо....

Це може бути цікавим

"ДНР" обстріляла будинки мирних жителів з протитанкових гранатометів

Бойовики з окупованих територій Донбасу накрили вогнем будинки мирного населення у Зайцевому та Гранітному....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Жуткое убийство в Киеве: женщина убила сожителя

На днях в Дарницком районе Киева произошло шокирующее преступление – женщина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ударила ножом своего сожителя, а потом ....