Павло Клімкін: Україна сьогодні є останніми ентузіастом євроінтеграції

«Україна сьогодні є останніми ентузіастом євроінтеграції», - таку думку висловив під час 9-го Київського Безпекового Форуму міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Сьогодні Україна знаходиться в досить складній ситуації. З одного боку вона є останнім ентузіастом євроінтеграції. З іншого - нам необхідно боротись проти російської агресії, а також проводити радикальні зміни країни, зокрема, що стосується темпу і глибини. Незважаючи на такі складні умови, у нас є та енергія, натхнення і воля до змін, яка допомагає нам рухатись вперед, і яку, зокрема, міг би використати у свої цілях й ЄС», - зазначив українських міністр закордонних справ.

Що стосується ситуації в ЄС, то на думку українського міністра, на сьогодні для нього є дві актуальні внутрішні і зовнішні загрози: «Внутрішні полягають у тому, чи мають на сьогодні громадяни Євросоюзу чітке розуміння цієї організації та її перспективи у майбутньому. І той парад референдумів, які ми спостерігаємо протягом останнього часу, подає досить тривожні сигнали у даному питанні. Зовнішні ж загрози – це, звичайно, безпекові, зокрема, ті, що пов’язані з нелегальною міграцією з Близького Сходу. І ці загрози формують ту відмінність, яка відрізняє сьогоднішню ситуацію в ЄС від тієї, яка була раніше. Зокрема, те, що сьогодні відбувається в ЄС становить реальну загрозу його існуванню і вносить невизначеність у його майбутнє та майбутнє його громадян».

Також, український міністр торкнувся й питання перспективи відновлення відносин ЄС та Росії і необхідності при цьому врахування інтересів України.

«В ЄС ми чуємо розмови про нові геополітичні реалії і необхідність, виходячи з них, розробки нового формату відносин з Росією. Проте тут дуже важливо зрозуміти, що дане питання лежить не тільки в геополітичній площині. Сьогодні це питання є більш ідеологічним. Воно стосується не просто географічних кордонів, а людей – в нашому випадку українського народу. Наразі між Росією і Україною є велика ментальна різниця. І тому, якщо ми будемо виходити лише із геополітичних міркувань, і при цьому не керуватись питаннями ідеології - ми не зможемо знайти рішення тої складної ситуації, що склалась в Україні», - зазначив Павло Клімкін.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Медведчука вызвали свидетельствовать в СБУ

Служба безопасности Украины пригласила для дачи показаний лидера общественного движения "Украинский выбор – право народа" Виктора Медведчука....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, на сколько переполнены детские сады Киева

Киевские детсады перегружены на 23%....