«Депутатський контроль» вимагає від МОЗ та ГПУ захистити права діалізозалежних пацієнтів Запоріжжя

Народні депутати України, члени МДО «Депутатський контроль» неодноразово заявляли про свою позицію щодо ситуації, яка склалася на ринку постачання витратних матеріалів для діалізу.

Члени «Депконтролю» під час виступів у ЗМІ та на брифінгах у Парламенті постійно наголошують, що проблема забезпечення хворих на ниркову недостатність своєчасними, а головне якісними процедурами – питання життя!

Нещодавно до «Депконтролю» звернулися учасники громадських організацій «Шлях до життя» та «Надія на життя», які об’єднують навколо себе пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю Запорізького регіону. Керівники згаданих ГО дуже занепокоєні ситуацією щодо забезпечення хворих необхідними процедурами діалізу в Запоріжжі.

Активісти пацієнтських організацій надали документи, що свідчать про наявність корупційної складової та зацікавленість деяких чиновників і представників місцевих органів влади Запорізького регіону в незаконній діяльності – лобіювання інтересів діалізних монополістів, що постачають обладнання й витратні матеріали для діалізу в регіон за завищеними цінами.

Нині члени «Депутатського контролю» підготували й направили звернення до Генпрокуратури з вимогою перевірити інформацію, що надійшла від активістів Запоріжжя та негайно вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Відповідні запити також направлено до МОЗ. Адже Міністерство не повинно стояти осторонь такої кричущої на сьогодні проблеми, як забезпечення процедур діалізу в регіонах. МОЗ, як мінімум, має надавати об’єктивну оцінку роботи місцевих органів охорони здоров’я та медзакладів у процесі закупівлі витратних матеріалів для проведення процедури і вибору партнерів, що постачають обладнання для діалізу в комунальні заклади охорони здоров’я.

«Депутатський контроль» добивався й надалі добиватиметься знищення монополії на ринку діалізу, що спричиняє завищення цін на процедуру в рази. У результаті такої цінової політики багато пацієнтів не мають змоги отримувати належної медичної допомоги, витрачаються колосальні суми з бюджету для закупівлі матеріалів для діалізу. Наше завдання також полягає в тому, щоб хворі на ниркову недостатність отримували належне лікування, професійну допомогу та були застраховані від проведення неякісних медпроцедур», - наголосив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Зараз вкрай необхідно створити гідну конкуренцію представників компаній, які постачають витратні матеріали для проведення процедур діалізу.

«Чиновники, причетні до лобіювання фірм, які постачають неякісні витратні матеріали для гемодіалізу за завищеними цінами мають бути покарані. «Депутатський контроль» сподівається на негайну реакцію МОЗ та ГПУ на інформацію, викладену у зверненні активістів пацієнтських організацій», - зауважив Перший заступник Голови Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Юрій Житомирський.

Тому «Депутатський контроль» і надалі продовжує свою активну діяльність, щоб домогтися проведення прозорих тендерів та забезпечити українських пацієнтів якісною медичною допомогою.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Анализ предсказал начало массового вымирания морских животных в 2100 году

Ученый из Массачусетского технологического института рассмотрел основные возмущения изотопного состава углерода на Земле, которые произошли за последние 542 милл....

Це може бути цікавим

​Николь Кидман получила еще одну награду за «Большую маленькую ложь»

В минувшие выходные Николь Кидман получила престижную телевизионную премию «Эмми» как лучшая актриса в мини-сериале, но на этом список наград Николь за сериал «Бо....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Украину идет похолодание

В субботу, 23 сентября, погода в Украине ожидается прохладной и дождливой, относительно сухо и более-менее тепло будет только на востоке....