У Києві українські та міжнародні експерти обговорили результати референдуму в Нідерландах

В рамках 9-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», відбулась дискусія на тему «ЛОБІЮВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ В ЄС: ЩО МИ ДІЗНАЛИСЯ З РЕФЕРЕНДУМУ В НІДЕРЛАНДАХ 6 КВІТНЯ 2016 РОКУ?», під час якої українські та міжнародні експерти обговорили результати нідерландського референдуму та їх вплив на подальші відносини Україна-ЄС.

Зокрема, як зазначила представник Українського кризового медіа-центру Наталія Попович, позитивним досвідом роботи з інформаційної підтримки референдуму в Нідерландах була координація зусиль і плідна робота всіх українських груп, які працювали над даним питанням. А отриманий під час референдуму досвід, можна буде ефективно застосувати до інших країн, де є потенційні загрози на зразок тих, що були в Нідерландах.

В той же час, пані Наталія висловила жаль з приводу того, що українській стороні не вдалось провести більш масову емоційну кампанію через брак ресурсів: «PR був на високому рівні, але в нас не було достатнього доступу до нідерландського ТБ для того, щоб сильніше впливати на емоції нідерландських громадян».

В свою чергу її колега з Українського кризового медіа-центру Василь Мірошниченко зазначив, що результат референдуму в Нідерландах його зовсім не здивував: «напередодні проведення референдуму нідерландські соціологічні опитування постійно давали негативні для України прогнози».

«Єдине, що мене здивувало – це те, з яким розривом ми програли. Для мене перемогою був би програш з розривом 45 на 55, а в результаті цей розрив був набагато більший», - зазначив В.Мірошниченко.

Зі свого боку, директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук розповіла про аналітичне забезпечення кампанії з підтримки нідерландського референдуму. Зокрема, вона зазначила, що напередодні референдуму її організацією було проведено соціальне опитування в 6 країнах ЄС, одною з яких були Нідерланди. Результати показали, що в даній країні найменше знають про Україну і найбільш скептично ставляться до будь-яких її європейських амбіцій. З огляду на це, за її словами, було очевидним, що робота над референдумом в Нідерландах вимагатиме великих зусиль з українського боку.

Також вона зазначила, що одною з причин негативних результатів референдуму в Нідерландах стало те, що їх аналітичні центри не хотіли проводити кампанії спрямовані на підтримку України, пояснюючи, що це може зашкодити їх репутації.

Поряд з цим А. Гетьманчук додала, що для досягнення позитивних результатів на таких заходах, як нідерландський референдум, в майбутньому, українській стороні потрібно докладати максимальних зусиль для перетворення європейських «совєтологів» та «кремленологів» в «українологів», або створення нових «українологів». На її думку це дасть змогу висвітлювати в Європі події про Україну не через призму Росії, як це робиться сьогодні, а об’єктивно, використовуючи виключно українські ресурси.

Підводячи підсумки дискусії, Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що результати нідерландського референдуму носять для України лише репутаційні втрати. В практичній площині, вони не матимуть впливу ні на Асоціацію України з ЄС, ні на безвізовий режим. Також він наголосив на тому, що робота над помилками допущеними під час «нідерландської кампанії» повинна бути обов’язково проведеною.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Дрон доставил лекарства и буррито

Компания X (изначально лаборатория Google X, но позднее она была выделена в самостоятельную компанию в составе холдинга Alphabet), представила проект беспилотных доставщи....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Українському телеканалу загрожує штраф через грубе порушення прав дитини

Українському телеканалу "Інтер" можуть загрожувати штрафні санкції через грубе порушення прав дитини в ток-шоу "Стосується кожного"....