Гройсман - прем'єр. Що далі

Новий прем'єр не буде конфліктувати з Порошенком, але залишиться досить самостійним. Про це у своєму блозі на НВ пише політолог Андрій Фесенко. 

Сьогодні Верховна Рада призначила прем'єром Володимира Гройсмана. Затримка з голосуванням, на мою думку, була викликана не повноцінним конфліктом, а просто боротьбою за вплив. Гройсман боровся за свої кадрові інтереси, це була тактична, але дуже жорстка боротьба. І для тих, хто не дуже розумів, хто такий Гройсман, це стало несподіванкою, оскільки всі вважали, що він - банальна маріонетка Порошенка. Але він показав характер, як і те, що він є самостійною фігурою. Думаю, це ми побачимо і на посту голови уряду.

Те, що Гройсман домігся своєї людини на посаді міністра Кабінету міністрів (Олександра Саєнка), означає, що він буде досить самостійним прем'єром. Він не буде конфліктувати з Порошенком, але свої інтереси буде відстоювати жорстко і працювати на власний рейтинг і власні політичні перспективи.

Що стосується складу Кабміну - коли в минулому уряді призначали Айвараса Абромавічуса і Наталію Яресько, Андрія Пивоварського, ми теж не знали, що це за люди і чого від них чекати. Подивимося: поспішати не варто.

Думаю, головним реформатором в уряді буде сам прем'єр - у нього, як видно, є смак до реформ. Інша справа - що він буде обережним реформатором. Він не буде проводити надто лібертаріанські реформи, але, тим не менш, реформуванням буде займатися.

Проблема в тому, що озвучений Кабмін злегка рихлий і різнорідний. Те, що в ньому занадто велике число віце-прем'єрів - ненормально; це була плата за компроміс при створенні уряду. До того ж, в уряд входять дуже різні люди, і Гройсману ще належить сформувати з них якусь подобу єдиної команди.

Що стосується міністрів - хто чого вартий, покаже практика. Адже ми можемо давати аванси, які згодом не виправдовуються, і навпаки. Проте, є люди з непоганим реформаторським потенціалом - наприклад, Лілія Гриневич, новий міністр освіти. За іншими напрямками - подивимося. Наприклад, в міністерстві економіки головну роль гратимуть заступники і, швидше за все, буде продовжена політика, розпочата Абромавічусом.

Скільки часу має новий уряд - сказати складно. Гройсману зараз потрібно показати не результат - зробити це оперативно просто неможливо, - але позитивні тенденції щодо економічного зростання, відносну соціальну стабілізацію і, можливо, просування по деяким реформам, зокрема, з питань податкової та реформи дерегуляції.

Думаю, восени на Гройсмана вже розпочнуться серйозні атаки, тому до кінця року йому необхідно показати явні позитивні тенденції. Якщо це не вдасться - його положення буде набагато складнішим.

Читайте також: Призначення Гройсмана посилить соціальну напругу — активіст

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Когда же ветер перемен унесет Путина

Может ли мы предотвратить войну, слушая немецкую поп-музыку 80-х годов? Возможно....

Це може бути цікавим

Тела трех давно погибших альпинистов найдены на Эльбрусе

Спасатели обнаружили под западной вершиной Эльбруса с северной стороны тела трех альпинистов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

"Netflix" зніме документальний фільм про українські в'язниці

Американська компанія "Netflix" зніме документальний фільм про пенітенціарну систему України, повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов....