Більшість фракцій ВР виступили за розслідування офшорів Порошенка, — ДТ

Більшість керівників парламентських фракцій висловили готовність голосувати за закон про спеціальні слідчі комісії і за створення такої комісії для розслідування фінансових операцій президента Петра Порошенка і його компаній з офшорами.

Про це повідомляє видання DT, журналісти якого проводили опитування.

Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що мови про імпічмент Президенту бути не може, але його фракція буде голосувати за створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК).

Ми свого часу підтримали створення такої комісії і щодо "справи Гордієнка". У створенні ТСК передусім зацікавлені президент і БПП, аби якнайшвидше розставити всі крапки над "і". Проте, що стосується парламенту, то ключовим політичним питанням зараз є не розслідування офшорних справ президента, а відновлення коаліції, стабілізація парламенту й недопущення колапсу державної влади — в умовах дедалі інтенсивнішої війни, - сказав Бурбак. Голова депутатської фракції Радикальної партії Олег Ляшко також заявив, що підстави до старту процедури імпічменту президента України Петра Порошенка може дати тільки Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради.

За місяць можна буде визначити ступінь вини президента. Якщо комісія підтвердить факти, викладені в оприлюднених матеріалах, можна буде розпочати процедуру імпічменту, - заявив Ляшко.

Ми вже ініціювали створення такої комісії, тому, поза всяким сумнівом, будемо активно брати участь в її роботі, - зазначив він.

Схожої думки дотримуються і в "Батьківщині". Як заявив заступник голови фракції Сергій Соболєв, висновки з приводу історії з офшорами повинна зробити Спеціальна тимчасова слідча комісія, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. — Закони про їх створення кілька разів голосувалися парламентами різних скликань, але, на жаль, не були підписані жодним президентом. Фракція "Батьківщина" завжди за них голосувала безвідносно до прізвища чинного президента, - заявив Соболєв.

Фракція "Самопомочі" також готова голосувати і за створення спеціальної слідчої комісії, і за закон про слідчі комісії, і за закон про президента. Про це заявив лідер партії Андрій Садовий. У той же час, на його думку, в країні, яка веде війну, і велика частина території якої окупована, передчасні розмови про імпічмент небезпечні.

Ми повинні отримати чіткі відповіді і вичерпну інформацію. Важливо дати шанс. Якщо він не буде використаний, можливі й інші сценарії, - зазначив він.

У той же час Ярослав Москаленко, голова депутатської групи "Воля народу", заявив, що в разі винесення погодженого проекту нового закону про ТСК, в якому будуть враховані зауваження КС, депутатська група не буде блокувати прийняття цього закону, але за створення комісії щодо ситуації з офшорами голосувати не буде.

Що стосується створення ТСК по президенту, то наша депутатська група не голосуватиме. Я вже зазначав, що оприлюднені факти не є підставою для такого розслідування, - заявив Москаленко.

 На думку співголови депутатської групи "Партія "Відродження" Віталія Хомутинніка, зараз в тій соціально-економічній ситуації, в якій перебуває Україна, "не час для популістських заяв, в тому числі і щодо імпічменту". У той же час він заявляє, що його депутатська група готова брати участь у розробці законопроекту по ТСК.

Читайте також: Офшорный рай стал политическим чистилищем для Порошенко

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Тіллерсон виступив з новим звинуваченням на адресу Росії

Росія порушила свої зобов'язання за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності....

Це може бути цікавим

У Львові невідомі в масках пограбували заправку

Рано вранці 23 вересня кілька злочинців пограбували АЗС у Львові....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Експерт розповів про проблеми у партії Порошенка в Раді

Проблема з пошуком голосів і внутрішні конфлікти заважають політичній силі президента Петра Порошенка прийняти пенсійну реформу....