Перший квартал 2016 року: ринок праці зростає

Незважаючи на збереження кризових тенденцій, ринок праці почав поступово зростати. На кінець першого кварталу кількість вакансій збільшилась приблизно на третину у порівнянні з початком року. Кількість нових резюме зросла на 14%. В середньому з січня по березень на Міжнародному кадровому порталі hh.ua щомісячно розміщувалось 17 тис. вакансій і майже 60 тис. нових резюме.

Перший квартал 2016 року показав позитивну динаміку на ринку праці. Середня кількість вакансій була практично такою ж, як і в попередньому кварталі, проте збільшилась на третину у порівнянні з початком року. Середня кількість резюме знизилась на 10% відносно попереднього кварталу, при цьому стабільно збільшувалась з січня по березень. Пік активності роботодавців і пошукачів припав на перший місяць весни.

Найбільший приріст вакансій спостерігався в таких проф. областях як маркетинг і реклама, консалтинг і управління персоналом. Також помітно збільшилась кількість пропозицій для банківських працівників, які сильно постраждали під час кризи. Наймеш активними у порівнянні з попереднім кварталом були роботодавці у сфері виробництва і будівництва. Також впав попит на юристів, працівників освіти і спеціалістів-початківців без досвіду роботи.

В цілому структура пропозицій у першому кварталі 2016 року залишилась практично без змін. Найбільший відсоток від загального числа вакансій припадає на сферу продажів, інформаційні технології, маркетинг так рекламу. Також до числа проф. областей з найбільшою кількістю вакансій відносяться адміністративний персонал, бухгалтерія та фінансовий облік. У зв'язку зі зниженням числа вакансій для студентів і спеціалістів без досвіду роботи, вони покинули ТОП-5 проф. сфер з найбільшою кількістю вакансій. Протягом першого кварталу помітно зросла активність пошукачів в таких проф. областях як продажі, адміністративний персонал, початок кар'єри/студенти, управління персоналом і тренінги, а також у сфері логістики. Менш активно у порівнянні з попереднім періодом розміщували резюме IT-спеціалісти, банківські робітники, бухгалтери і фінансисти, а також пошукачі в сфері консалтингу та виробництва. Як і у попередніх періодах, в першому кварталі 2016 року найбільшу кількість резюме від загального числа на сайті розміщували спеціалісти-початківці, IT-шники, спеціалісти з продажів, топ-менеджери і фінансисти.

У регіональному зрізі найбільша кількість вакансій і резюме традиційно припадає на Київ, Харків, Дніпропетровськ, Львів і Одесу. В першому кварталі 2016 року значно збільшилась кількість пропозицій у західних регіонах – Львівській і Рівненській областях, а також в Хмельницькій, Вінницькій та Миколаївський областях. Складніше стало знайти роботу жителям Одеської, Волинської, Запорізької, Херсонської областей, а також киянам. Збільшилась активність пошукачів у Полтавській, Миколаївській, Київській та Чернівецькій областях. Трохи рідше у порівнянні з початком року розміщували резюме в Херсонській, Тернопільській, Одеській областях, а також в столиці.

Залишається критичною ситуація на сході країни. У першому кварталі 2016 року щомісяця в середньому публікувалось 187 вакансій в Донецькій і 53 вакансії в Луганській областях. Це ще менше, ніж у попередньому кварталі. До початку бойових дій в Донецьку в середньому розміщували близько 2 тисяч вакансій в місяць, у Луганську – близько тисячі. Як і раніше, більшість вакансій передбачає віддалену роботу, роботу з переїздом у спокійні регіони, а також співробітництво з гуманітарними проектами. Пропозиції в роботі, що не передбачають переїзд, є в Краматорську, Слов'янську, Маріуполі.

Практично нульовий приріст і за кількістю резюме. За підсумками першого кварталу, щомісячно в Донецькій області розміщували та оновлювали близько 3200 резюме, а в Луганській – трохи більше 800. Дані були отримані в результаті аналізу бази резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua у березні 2016 року.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"Netflix" зніме документальний фільм про українські в'язниці

Американська компанія "Netflix" зніме документальний фільм про пенітенціарну систему України, повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Cегодня на весь день перекроют популярную улицу в Голосеевском районе

Сегодня, 19 сентября, с 7:00 до 22:00 будет перекрыто движение транспорта на улице Набережно-Корчеватской....