Кулеба назвав п'ять важливих пунктів про референдум в Нідерландах

Результат референдуму став неочікуваним для всіх. Соцопитування прогнозували інші підсумки. Про це на своїй сторінці у Facebook пише gосол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Пункт перший. 100% голосів пораховано. 61,1% виборців проголосував проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, 38,1% - за, 0,8% бланків були подані незаповненими. Явка склала 32,2%.

Результат був неочікуваним як для прихильників, так і для опонентів Угоди, оскільки не був передбачений жодним із соціологічних опитувань.

Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією IPSOS, яка також робила екзіт-пол 6 квітня, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%. Традиційно високою залишалася кількість тих, хто не визначився (33%), які, врешті-решт, поповнили своїми голосами табір противників Угоди.

Пункт другий. Це був референдум проти ЄС, що публічно визнали самі його ініціатори. Ініціювавши референдум, голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпасти російських тез.

Пункт третій. Ті, хто заявили, що голосуватимуть проти Угоди, озвучили соціологам наступні причини:

59% - я не вірю Україні, зокрема через те, що там забагато корупції; 34% - Угода стане кроком до членства України в ЄС; 31% - я не розділяю європейські цінності; 30% - Угода невигідна економіці Нідерландів; 26% - Угода зашкодить відносинам Нідерландів з Росією; 23% - я є противником Євросоюзу; 19% - через катастрофу авіалайнера MH17; 13% - Угода зашкодить відносинам України з Росією; 4% - політична партія, за яку я голосую, не підтримує Угоду.

Таким чином, виборці, які голосували проти Угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і недовірою до України.

Вчитайтеся в цей список. Дуже допоможе позбутися деяких ілюзій.

80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпасти російських тез

Пункт четвертий. Визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і, відповідно, відмова від завершення ратифікації Угоди на даному етапі для України означає наступне:

- незавершеність процесу ратифікації Угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження її тимчасового застосування; - хвилю критики на адресу влади; - додатковий аргумент Росії #вастамниктонеждёт для розхитування внутрішньої ситуації в Україні.

Для Нідерландів: - засвідчення недовіри до Уряду, який активно виступав з проєвропейських позицій і закликав співгромадян підтримати Угоду; - піднесення в суспільстві популізму (так, популізм - це хвороба як бідних, так і багатих суспільств) та перспективи подальшого зміцнення правого і лівого крила політичного спектру.

Для ЄС: - потужний імпульс для євроскептиків і правих та лівих сил в інших країнах ЄС, які прагнуть зруйнувати Євросоюз та солідарність його членів, і яких, як правило, підтримує РФ; - створення прецеденту для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів договірна здатність ЄС.

Пункт п’ятий. Безсумнівно, що:

- Угода про асоціацію буде діяти; - пошук найбільш прийнятного розв'язання "голландського казусу" є завданням для уряду Нідерландів; - стратегічно найбільш негативні наслідки референдуму відчує Євросоюз, але і цю проблему він переживе - питання лише в ціні; - з українською корупцією потрібно боротися; - політики, чиновники, журналісти повинні навчитися за внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети.

P. S. Все буде добре, якщо, звісно, ми в Україні вивчимо голландський урок. Як й інші уроки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Возле станции метро Харьковской орудует извращенец

Киевляне предупреждают об извращенце, который нападает на девушек возле станции метро "Харковская"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві замінували будівлю КМДА, співробітників евакуюють

Невідомий заявив про замінування будівлі Київської адміністрації на вулиці Хрещатик, 36....