Світових лідерів просять припинити діяльність прихованих компаній

Міжнародна антикорупційна мережа оприлюднила офіційну заяву стосовно глобального розслідування діяльності офшорних компаній, які дозволяють політичним лідерам з усього світу приховувати власні статки.

Розслідування на основі Панамських документів розкриває численні випадки приховування політичними лідерами та державними посадовими особами власного багатства за допомогою офшорних компаній.

Глобальне розслідування про використання офшорних компаній багатими можновладцями показало, як мережа юристів, банкірів та політиків по всьому світу приховують незаконне багатство. Transparency International закликає міжнародне співтовариство діяти негайно та прийняти необхідні антикорупційні закони, щоб заборонити таємні компанії.

Панамські документи – масивний втік фінансової інформації, на базі якої було виявлено офшорні холдинги 140 політиків і державних службовців, в тому числі 12 діючих та колишніх світових лідерів, які використовували більше 214000 офшорних компаній з метою приховання фактів власності.

«Розслідування на основі панамських документів викриває темну сторону глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи та фінансові фахівці дають можливість таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані внаслідок корупційних дій. Це повинно припинитися. Світові лідери повинні об'єднатися і заборонити приховані компанії, які підживлюють корупцію високого рівня та дозволяють корупціонерам отримати вигоду з добутого нечесним шляхом багатства», – сказав Хосе Угас, голова правління Transparency International.

Коментуючи розслідування щодо офшорних компаній та незадекларованих статків Президента України Петра Порошенка, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара зауважив: «Все українське суспільство зараз чекає на невідкладний запуск електронної системи декларування. Бо саме вона передбачає і повне розкриття про майно і статки посадовців, у тому числі за кордоном, і відповідальність за умисну брехню в деклараціях, у тому числі кримінальну. Тож ми, як Transparency International, закликаємо Нацагентство з питань запобігання корупції чимшвидше запустити систему. Її значення є особливо важливим у світлі скандалу навколо офшорних кампаній Президента Петра Порошенка. Недекларування ним внеску до статутного капіталу офшорної компанії є порушенням антикорупційних стандартів. А створення ним бізнес компаній фактично під час виконання функцій Президента, є прямим порушенням Конституції. Що з цим робити, нам всім ще слід оцінити. Але вже зараз ми закликаємо Президента України подати правдиву інформацію до своєї електронної декларації. ЇЇ треба буде подати протягом 60 днів після спеціального рішення НАЗК про формат електронної декларації. За брехню в даних закон перебачив і кримінальне покарання теж».

Transparency International закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом, а до тих країн, які не забезпечують принцип відкритості реєстрів, повинні застосовуватися санкції. І це стосується не лише країн Великої двадцятки, а й інших, де створення прихованих компаній - це великий бізнес.

«Скільки ще масових витоків документів світові лідери повинні побачити, щоб зрозуміти: відсутність відкритих реєстрів бенефіціарних власників компаній - це запорука живучості глобальних схем великомасштабної корупції?», – дивується Угас.

Transparency International вимагає, аби державні реєстри бенефіціарних власників всіх компаній були публічними, щоб для корупціонерів було важче приховати їхнє незаконне багатство в офшорних компаніях і трастах, де право власності зареєстроване на довірених осіб. Країни Великої двадцятки підтримали заходи щодо підвищення прозорості бенефіціарної власності, але мало зробили для їх реалізації.

«Зважаючи на те, що розкривається все більше інформації про діяльність мережі фінансових посередників, юристів, бухгалтерів та великих банків задля полегшення руху незаконного багатства та маскування його справжніх власників – всім нам ясно, що саме має бути зроблено. Люди, які допомагають створювати приховані компанії, повинні бути покарані, а юрисдикції, які дозволяють таємність, повинні бути оголошені поза законом», - повідомила Олена Панфілова, заступник голови Transparency International.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Иллюзиониста Дэвида Блейна обвинили в изнасиловании

Расследуется инцидент, который произошел летом 2004 года....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....