Україну врятує диктатура «прогресорів», — волонтер

Якщо президенту вдасться остаточно підім'яти під себе всі гілки влади, то за фактом буде встановлена чиновницька диктатура білоруського або казахського зразка. Подібна диктатура спрямована на збереження існуючого статус-кво шляхом максимальної централізації влади в руках закритого і вкрай корумпованого чиновницького апарату.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA волонтер, один з творців "Армії SOS" Юрій Касьянов.

На його думку, другий ймовірний варіант диктатури - встановлення диктату "прогресорів" (за Стругацькими). Ці люди, ніяк не пов'язані з чиновництвом, люди, яким довіряє суспільство, і які здатні уникнути спокуси особистого збагачення заради проведення необхідних реформ, пише автор.

Нічого фантастичного і неймовірного в ідеї прогресорства немає. Таке не раз вже траплялося у світовій історії. Такими прогресорами для своїх країн були Ататюрк, Рузвельт, Бен-Гуріон. Прогресором для України - в своїх областях - були активісти Майдану і волонтери. Тепер нам потрібен державник-прогресор, справжній національний лідер зі своїми принципами, ідеями перебудови країни та чітким планом проведення реформ. Неймовірно? Але це чи не єдиний шанс, - йдеться в статті.

Як пише Касьянов, сьогодні кілька тисяч або десятків тисяч чиновників, прокурорів, суддів в Україні займаються тільки тим, що самозабутньо грабують країну особисто або покривають і відмазують тих, хто грабує.

Ці паразити руйнують найважливіше в людині - почуття власної гідності, віру в свої сили і віру в справедливість. Без усунення паразитів від влади, без ліквідації самого класу корупціонерів, без змін встановлених ще Кучмою правил гри життя не зміниться, - пише волонтер.

Система, лідери і ключові особи якої вибираються з однієї і тієї ж колоди постсовкової злодійської "еліти", не може змінитися, скільки не перетасовуй карти. Апологетом жорстких, швидких і вкрай необхідних змін може бути тільки незамарана системою людина, непов'язана зобов'язаннями, компроматом і круговою порукою з корумпованою чиновницької клікою, - вважає Касьянов.

Читайте також: «Укрпошта» анонсувала мобільний гаманець і український аналог eBay

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве сторонники боевиков ЛНР избили девушку за фразу "Слава Украине"

На пересечении улиц Обсерваторная и Кудрявская в Киеве вечером, 22 сентября, сторонники боевиков ЛНР, выкрикивавшие антиукраинские лозунги, избили девушку....

Це може бути цікавим

В Госдепе объяснили, как миротворцы ООН связаны с выборами на Донбассе

Специальный представитель Государственного департамента США Курт Волкер заявил, что введение миротворцев ООН на Донбасс обеспечит условия для проведения местны....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе....