Підприємствам, які постраждали від кризи, можуть списати до 20% боргу

Верховна рада прийняла у першому читанні законопроект Про фінансову реструктуризацію. Проект закону передбачає застосування механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів українських підприємств перед кредиторами, пише НВ.

Передбачені зміни в законодавстві, як пояснює Руслан Демчак, народний депутат БПП, дають можливість досудового врегулювання питання заборгованості підприємств перед банками, постачальниками та іншими пратнерами, з якими підприємство не може розрахуватися.

Розроблений механізм передбачає, що навколо кожного підприємства створюватимуться кредитні комітети, головна умова, щоб до них входив хоча б один банк. Як правило, проблемні позичальники мають заборгованість відразу у декількох банках, відповідно, у комітеті будуть представники кількох фінустанов.

В ході обговорення кредитори оцінюють ризики, і вирішують, чим кожен з них може поступитися підприємству. На те, щоб дійти консенсусу, комітету надається три місяці. Якщо за цей час кредитори не розв'язують проблему заборгованості підприємства, то щодо боржника розпочинають, у відповідності до закону, процедуру банкрутства.

Кредитний комітет, наприклад, здатний списати підприємству до 20% боргу, може дофінансувати підприємство, і навіть ввести додаткових членів ради правління, щоб підсилити менеджмент.

Піти на переговори про перегляд умов погашення заборгованості, у відповідності до законодавства, зможуть не всі боржники. Мова лише про ті компанії, які в останні 2-2,5 роки постраждали від кризових явищ: через девальвацію національної валюти, анексію Криму і бойові дії на сході країни втратили частину бізнесу, і зараз мають труднощі з обслуговуванням боргів.

За словами Олени Коробкової, виконавчого директора Незалежної асоціації банків, потрапити під цю процедуру можуть близько 30-40% підприємств, які наразі мають проблеми з платоспроможністю.

- Ми маємо відмовитися від радянського принципу, коли підприємства після кризи 1990-х були просто порізані на металобрухт. Зважаючи на досвід інших країн, механізм, що пропонується зараз, дав можливість врятувати там до 50% підприємств, - каже Демчак.

У перспективі фінансова реструктуризація не лише врятує корпоративний сектор, і збереже робочі місця, але й оздоровить банківську систему. Наразі такі кредити просто віднесені до категорій проблемних чи безнадійних, під них банки формують значні резерви, вилучаючи з обігу живі кошти і фіксуючи збитки.

До того ж НБУ блокує видачу таким підприємствам додаткових коштів, а в рамках фінансової реструктуризації Нацбанк відкриє можливості дофінансовувати підприємства.

Читайте також: Порошенко попросив зброї

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Российский "Сбербанк" закроет свои отделения в Европе из-за санкций

"Сбербанк России" не выдержав контроля со стороны Европейского центрального банка и работу под санкциями, решил уйти из некоторых европейских стран....

Це може бути цікавим

ФИФА объявила трех претендентов на премию "лучший игрок года"

ФИФА объявила трех финалистов на премию лучшего игрока по итогам 2017 года....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....