Лікбез для батьків майбутніх першокласників

1 вересня 2016 року київські школи очікують прийняти майже 34 тисячі першокласників.

Поки ж триває вступна кампанія до перших класів без конкретних термінів. Уже другий рік поспіль місто надає право кожному закладу самостійно визначати терміни її проведення.

Про це й своєму блозі на Українській правді пише заступник голови Київської міської державної адміністрації з гуманітарних питань Ганна Старостенко.

Іспити для "першачків"

На сьогодні у Києві функціонує 500 загальноосвітніх закладів різного типу та форм власності, 440 з яких – комунальні. Серед них нараховується 32 ліцеї, 46 гімназій, 143 спеціалізовані школи, 8 навчально-виховних комплексів (НВК), 45 шкіл-дитячих садочків (ШДС), 11 вечірніх шкіл, 12 початкових та 117 шкіл І-ІІІ ступенів.

Лише до шкіл І-ІІІ ступенів вступають на безконкурсній основі. Тоді як у спеціалізованих школах зобов’язані проводити з потенційними "першачками" співбесіди,  про умови та порядок яких можна дізнатися ТУТ.

Якщо коротко, то співбесіда має на меті перевірити загальний рівень знань дитини та її здатності до опанування спеціальності відповідно до напряму спеціалізованої школи. Зазвичай, проходять вони у формі простих завдань та запитань.

До речі, якщо батьки не погодяться з рішенням конкурсної комісії, вони мають повне право упродовж одного тижня з моменту оголошення результатів подати апеляцію. На її розгляд голові комісії дається 3 дні.

Що ж стосується етичного аспекту таких "іспитів" зазначу, що вони є передчасними для дітей 6-7 років, які щойно вийшли з дитячого садочка.

Для того, щоб забезпечити безконкурсний вступ дітей до перших класів, місто на сьогодні почало приведення мережі навчальних закладів у відповідність до чинного законодавства.

На практиці, серед іншого, це означатиме уникнення подвійного "тестування" дітей при вступі до 1-ого класу у вигляді співбесіди до початкової школи та 5-ого – при вступі у гімназію.

Для прикладу, у гімназіях навчання повинно розпочинатися тільки з 5 класів. Тоді як у Києві з 46 гімназій лише 8 закладів проводять набір учнів до 5-их, а не 1-их класів.

Інженерний "пілот"

Пілотним проектом київської влади у цій сфері можна сміливо називати Київську інженерну гімназію – на наступний 2016/2017 навчальний рік набір до гімназії здійснюватиметься тільки з 5-их класів.

На запитання батьків, що робити з першокласниками, відповідаю – поряд є школа № 62, яка чекає на дітей у молодші класи.

НЕблагодійні внески

Що стосується однієї з найбільш гострих проблем сучасної освіти України – так званих "благодійних внесків".

Законодавство нашої країни чітко визначає, що приймати благодійні кошти можуть лише благодійні фонди, створені громадою. У нашому випадку – батьками.

За тим же законом, органи місцевого самоврядування не мають права контролювати або відслідковувати, а отже і впливати на благодійні фонди при навчальних закладах.

Єдині, хто може це робити – самі батьки, які стали засновниками такої організації. Саме в їхніх руках і знаходиться доля зібраних коштів, і лише вони можуть визначати – куди і як витрачати зібрані благодійні внески.

Якщо ж у школі відсутні будь-які фонди, а благодійні внески виходять за рамки благодійності у її класичному розумінні – при Департаменті освіти і науки, молоді та спорту КМДА працює гаряча лінія.

У разі виникнення скарг, пропозицій або побажань батьки можуть звернутися за телефоном 279-35-26, 279-89-10 або за електронною адресою: osvita@kievcity.gov.ua.

Ексклюзивно про інклюзив

Одним з пріоритетів міста є впровадження інклюзивних форм навчання у якомога більшій кількості шкіл Києва.

На сьогодні у 18 загальноосвітніх навчальних закладах Києва функціонує 101 інклюзивний клас, де навчається більше 300 дітей. Порівняно з минулим 2014-2015 навчальним роком мережа інклюзивних класів збільшилася майже на 80%.

Ще 13 шкіл мають 53 спеціальні класи, де вчаться 540 особливих діток.

Щороку ми будемо розширювати цю мережу і всі новозбудовані і нововідкриті заклади освіти будуть адаптовані під потреби таких дітей – пандуси, поручні, ліфти, кімнати для відпочинку, спеціально обладнані санвузли тощо.

На сьогодні вивчаємо варіанти забезпечення спеціальним транспортом навчальні заклади з інклюзією, щоб підвозити дітей з дому до школи і навпаки.

Надзвичайно важливим аспектом інклюзивної освіти є й те, наскільки діти змінюються завдяки навчанню та спілкуванню зі своїми звичайними однокласниками.

Це не лише виховує толерантне ставлення серед звичайних школярів, а й надзвичайно мотивує особливих діток розвиватися.

Тож я закликаю батьків не боятися і влаштовувати своїх дітей з особливими потребами до перших класів – фахівці з районних управлінь підкажуть школу, де є фахівці та умови.

Єдине, що необхідно для влаштування у школу дитини з особливими освітніми потребами – висновок Психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК), який підтверджує можливість дитини відвідувати навчальний заклад.

Не варто боятися ПМПК, як наступницю інквізиції, що виносить вирок дитині на все життя. Адже, по-перше, це не просто діагностика, насамперед це – консультація та допомога батькам.

По-друге, висновки комісії носять рекомендаційний характер і обов’язкові лише для шкіл-інтернатів та інклюзивних класів. Водночас, батьки повинні розуміти, що ігнорування проблем дитини можуть коштувати занадто дорого.

По-третє, ми почали реформувати ПМПК, щоб перетворити її у спеціальний ресурсний центр. Він розроблятиме "дорожню карту" для дитини з особливими потребами, надаватиме рекомендації батькам щодо спектру установ та закладів, де дитині можуть надати корекційно-розвиткову та реабілітаційну допомогу.

Обстеження дітей відбувається виключно з ініціативи батьків та за наявності наступних документів:

- свідоцтва про народження дитини;

- картки стану здоров'я і розвитку дитини;

- характеристики дошкільного навчального закладу, у якому перебуває дитина.

Про всі подробиці та особливості вступу дитини до навчального закладу можна дізнатися у ПМПК, що знаходиться за адресою: вул. Політехнічна, 3-а або за  телефоном 238-04-76.

Читайте також: У Києві на виклик до хворого малюка приїхав п’яний лікар 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве сторонники боевиков ЛНР избили девушку за фразу "Слава Украине"

На пересечении улиц Обсерваторная и Кудрявская в Киеве вечером, 22 сентября, сторонники боевиков ЛНР, выкрикивавшие антиукраинские лозунги, избили девушку....

Це може бути цікавим

Девушка из -за гаджета попала под трамвай в Харькове

В Харькове на улице Шевченко девушка, засмотревшись в мобильный телефон, попала под трамвай....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Эмма Стоун призналась, что с 7 лет страдает от панических атак

Зачастую обратной стороной медали славы являются различные психологические проблемы, стрессы и другие потрясения....