Як зріст і вага впливають на фінансове та соціальне становище людини

На початку 2016 року вчені Джессіка Тайрел і Семюель Джонс опублікували дослідження. Вони спостерігали за 120 000 британських чоловіків і жінок у віці від 37 до 73 років, щоб визначити, чи впливає зріст і вага людини на її положення в суспільстві і заробіток.

За інформацією дослідники звернулися в UK Biobank - дослідницьку організацію, в якій зібрані дані про більш ніж 500 тисяч британських жителів. Тайрел і Джонс хотіли знайти кореляцію між індексом маси тіла (співвідношення ваги до зросту) і такими параметрами, як вік, в якому людина закінчила університет, отримана ступінь, рівень роботи, річний дохід і індекс депривації Таунсенда. Останній показник вивів британський соціолог Пітер Таунсенд. Це збірна величина, яка показує, наскільки задоволені матеріальні потреби соціуму або окремої людини.

Варто сказати, що подібні дослідження вже проводилися. Вчені і раніше шукали залежність між фізичними даними людини і її соціально-економічним статусом, але настільки докладного дослідження ще не було.

Вчені з'ясували, що високий зріст позитивно впливає на 4 з 5 досліджуваних факторів. Найбільше - на рівень доходу. Виявилося також, що високий індекс маси тіла (повнота) знижує соціально-економічний статус жінок, але не позначається на успіху чоловіків.

Низький зріст, навпаки, призводить до зниження рівня освіти, гіршої роботи і меншого рівня доходів. Всі ці фактори особливо проявляються у чоловіків. В середньому, дослідження показало, що кожні шість сантиметрів в рамках граничних величин збільшують річний дохід чоловіків на $ 2,3 тисячі.

Вчені додають, що впевнені в отриманих даних. Як доказ вони наводять американське дослідження 2009 року, в якому інші вчені довели зниження річного доходу на $ 789 в рік за кожні відсутні 6,3 сантиметри зросту.

Багато в чому вчені хотіли зробити упор на статеву дискримінацію. У випадку з досліджуваними жінками кореляція між надлишковою вагою і зниженням заробітної плати виявлялася набагато сильніше, ніж у чоловіків.

Але дослідники говорять, що є і кілька підводних каменів. По-перше, всі респонденти народилися в період між 1938 і 1971 роками, тому ситуація з молодим поколінням може бути інакша. По-друге, високий індекс маси тіла призводить до погіршення здоров'я, а значить і продуктивності, що може негативно впливати на соціально-економічний статус. Тобто причиною може бути не дискримінація, а недолік здоров'я.

До цього дослідження вже було відомо, що соціально-економічний статус впливає на рівень життя і смертність. Недавнє дослідження колег вчених довело, що між чоловіками, що живуть в найбагатших і найбідніших районах Лондона, існує різниця в тривалості життя в 18 років.

Було відомо і те, що високий зріст і підтягнутість позитивно впливають на статус людини, правда, не вистачало конкретних доказів. В кінці дослідження вчені підводять підсумок своїй роботі, ще раз розповідаючи, що вони з'ясували:

- Велика вибірка дослідження підтверджує те, що низький зріст і високий індекс маси тіла негативно впливають на соціально-економічний статус. - Низький зріст призводить до нижчого рівня освіти, гіршого виду роботи і меншого доходу. Зокрема, у чоловіків. Високий індекс маси тіла у жінок призводить до більш низького доходу і вищого індексу депривації Таунсенда (незадоволення матеріальних потреб).

Джерело: ain.ua

Читайте також: Супермаркети Німеччини вирощують овочі прямо в торгових залах

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Мелитополе мальчик выпал из окна и погиб

В Мелитополе 22 сентября 5-летний мальчик прижался к москитной сетке и выпал из окна четвертого этажа....

Це може бути цікавим

ФИФА объявила трех претендентов на премию "лучший игрок года"

ФИФА объявила трех финалистов на премию лучшего игрока по итогам 2017 года....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Создатель Apple и Siri посетят Украину

30 сентября во Дворце Спорта состоится самый масштабный в Украине и Восточной Европе бизнес-форум - OLEROM FORUM 1 Хедлайнер форума – легендарный iГений, изобретатель, со....