Росія готова воювати за Україну "до останнього українця", — Горбулін

Тимчасове затишшя на Донбасі потрібно використовувати для прискореного проведення реформ, насамперед, в оборонній сфері.

Таку думку висловив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін у статті для ZN.UA.Часткове затишшя на фронті не повинно вселяти в нас самозаспокійливі думки, що, мовляв,"все закінчилося ". Ми отримали досить умовний перепочинок (в т. ч. завдяки постійно критикованим Мінським угодам), який повинні використовувати для реальних економічних реформ, вдосконалення сектора безпеки і оборони, пошуку системних рішень у протидії гібридним загрозам. Причому вже в найближчому майбутньому. Гібридна війна не почалася і не закінчиться Україною. Вона лише починається, - пише він. За його словами, навіть якщо військові дії в Донбасі не відновляться, або не наберуть повномасштабного характеру, і навіть якщо російська сторона виконає абсолютно всі пункти Мінських угод і поверне контроль над кордоном України, гібридна війна не припиниться і буде трансформуватися лише частково. — Уже тепер зрозуміло, що крім посилення інформаційного тиску й перетворення "ДНР"-"ЛНР" на тривалий дестабілізуючий фактор українського життя, Росія, так само, як і в Європі, використовує проти України тактику провокування радикальних подій. Останні факти виявлення агентурних "закладок" РФ у лавах українських добровольчих батальйонів та націонал-патріотичних організацій свідчать про те, що Росія готова воювати за Україну "до останнього українця". І "активні заходи" з боку російських спецслужб лише наростатимуть. Показовий випадок: найбільш полум'яний прибічник "Майдану-3", модератор безлічі сторінок у соцмережах, у яких закликає українських патріотів "виходити на вулицю" та "боротися з режимом внутрішньої окупації", виявився сепаратистом, колишнім "ополченцем", що проживає в Росії. І таких випадків дедалі більше,- йдеться в статті. Крім того, на думку Горбуліна, дискусія про Донбас часто затьмарює кримську проблему.
— А тим часом мілітаризація Криму йде повним ходом і дуже малоймовірно, що робиться це "просто так"- Крим ще може стати черговим фактором загострення, спровокованим Росією абсолютно свідомо і продумано. Тим паче, якщо будуть в повному обсязі реалізовані плани з нарощування там військових угрупувань, - пише він.
Читайте також: Стратегічна мета Росії — «глобальна анархія», — радник Порошенка

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В столичной школе детям на завтрак дают сырые котлеты

В одной из школ Киева детям на завтрак дали сырые котлеты....

Це може бути цікавим

Колишній чоловік відомої акторки звинувачений у насильстві

Колишній чоловік голлівудської зірки Різ Візерспун, актор Райан Філіпп втрапив у скандал....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....