Українців закликали саботувати комунальні платежі

Українців на 1 місяць закликали відмовитися від будь-яких платежів за ЖКП. Про це співініціатор «Тарифної мобілізації» Максим Гольдарб написав у своїй сторінці Facebook.

«Пропонуємо цілий місяць масово усією країною не платити за комуналку. На Вас як на споживачах це не позначиться – за місяць несплати вам не відріжуть газ, не виселять з квартири. Однак уявіть, який шоковою терапією для монополістів буде неотримання на свої баланси грошових коштів – навіть в розрахунку на місяць йдеться про десятки мільярдів гривень! Переконаний, такий ультиматум змусить владу замислитися і все-таки піти на відкритий діалог з людьми та переглянути тарифи та ціни на газ!», – вказав він.

За словами Гольдарба, «Тарифна мобілізація» вже більше року закликає депутатів, урядовців та НКРЕКП до конструктивного діалогу з населенням. За підрахунками публічних аудиторів, економічно обґрунтована ціна на газ для населення має становити не більше 3500 грн за тисячу кубів. «Не може коштувати тисяча кубів газу 7200 грн, при тому, що тільки 477 грн із цієї суми йде газодобувачам, все інше «з’їдається» оподаткуваннями, а 3 500 дарується «Нафтогазу». Так, Постановою НКРЕКП від 03.03.15 № 502 встановлено ціну на природний газ власного видобутку для «Укргазвидобування» в розмірі 1590 грн за 1000 м3 . З цієї суми в 1590 грн ПАТ «Укргазвидобування» сплачує ренту за видобуток в розмірі 70%, внаслідок чого в розпорядженні підприємства залишається 477 грн з кожної видобутої та реалізованої 1000 м3 газу.

Стосовно тепла, то майже 76 % підприємств ТКЕ по Україні постачають тепло за завищеними тарифами. Маніпулювати з показниками монополістам дозволяє відсутність обліку теплової енергії та сама система розрахунку вартості опалення – сплачується не за фактично спожиті Гкал, а за квадратні метри з застарілими завищеними нормативами тепловитрат зразка 19 століття.

Наприклад, у Києві діє норма тепловтрати, аналогічна нормам в Якутії, і ця норма кожному споживачеві закладається в тариф, а всім зрозуміло, що температурний режим України далекий до Сибіру. Крім того, держава не встановлює планку у вигляді середньозваженої ціни на теплову енергію, що дозволяє монополістам закладати у витратну частину корупційні «бажання».

У структурі вартості централізованого опалення 72% – це ціна на газ, решта – електроенергія, оплата праці, адміністративні, банківські та інші послуги. Це відкрита інформація «Київенерго», а отже, за розрахунками «Публічного аудиту», вартість централізованого опалення для підприємств ТКЕ, з усіма податками та іншими витратами становить 623,88 грн/Гкал (із ПДВ). У межах цієї ціни постачають тепло лише 24% вітчизняних підприємств, і середній тариф по Україні вищий майже на 50 грн.

«Протягом двох останніх років Демчишин та інші представники влади переконують нас у тому, що роблять все можливе, аби повернути роздані олігархам газові свердловини державі, відновити справедливість, дати українцям їх власний газ. На жаль, це тільки слова. Більш того, за даними реєстру виданих нових дозволів на користування надрами, у другій половині 2014 та увесь 2015 рік досить таки активно роздавалися нові свердловини вже діючою владою», – говорить Гольдарб.

Крім того, за його словами, новий законопроект «Про житлово-комунальні послуги» № 1581-д, який уже пройшов перше читання у ВР, містить цілу низку норм, які погіршують права споживачів та фактично віддають їх на відкуп монополістам. Так, посилюється відповідальність українців за несплату «комуналки», натомість монополістам надання неякісних послуг і далі фактично сходитиме з рук. Новий закон не передбачає публічних обговорень зі споживачами питань зміни тарифів – і навіть більше: органи місцевого самоврядування не зможуть впливати на тарифоутворення. Так, на сьогодні мери мають які-не-які повноваження для захисту інтересів громади від необґрунтованих – тепер і цього хочуть не допустити.

​Нагадаємо, з 1 квітня цього року очікується чергове підвищення мінімального тарифу на газ для населення й теплокомуненерго на 53% (до 5,5 тис. грн). Крім того, планується запровадження обов’язкової абонплати для населення, яке споживає газ, – щомісячна плата за наявності газової плити становитиме 17 грн, а за наявності ще й газового котла – 29 грн.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, коли в Києві почнеться справжня зима

Кліматологи повідомляють, що 23 жовтня у Києві вперше цієї осені температура повітря знизилася до -1,9 ºС....

Це може бути цікавим

КМДА: тепло включене у 80% житлових будинків

Про це сьогодні під час прес-брифінгу заявив Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

"Укрзализныця" запускает новый "Интерсити" с ноября

Укрзализныця назначила курсирование нового скоростного поезда "Интерсити" № 747/748 Киев – Тернополь – Киев с 3 ноября....