У Харкові переселенці та місцеві зіграли виставу про спільні проблеми

На вихідних у Харкові відбувся семінар з форум-театру, де жителі Харкова та Харківської області разом з переселенцями створили спільну виставу про актуальні складності.

На показі форум-вистави “Втрачений мир” 20 березня у харківському IDP Business Space глядачі змогли не тільки оцінити роботу групи, але й втручатися в хід театрального дійства, тестуючи власні уявлення про вдалі стратегії для вирішення показаних проблем.

8-10 березня київський “Театр для діалогу” у співпраці з харківськими партнерками Анною Горіною та Вікторією Преображенською в рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру” провели безкоштовний семінар з методики “театру пригноблених”.

На семінарі зібралися жителі Харкова, Чугуєва та Ізюма - як давні, так і ті, хто переїхав до Харківської області нещодавно у зв’язку зі збройним конфліктом на сході України. Разом вони створили виставу “Втрачений мир”, яка на наступному тижні буде також показана у Балаклії, Ізюмі та Чугуєві Харківської області.

“В мене сильні враження після вистави. Я вирішила дуже багато проблем, які носила в себе всередині. Зараз я на них подивилася ззовні і знайшла виходи”, - відмітила глядачка вистави, харків’янка Наталя.

“На початку мені здалося, що нічого надзвичайного з цього форум-театру не може вийти. Я був приємно вражений тими можливостями, які ця методика дає в роботі”, - заявив після вистави учасник семінару Юрій Чумак з Чугуєва.

У виставі, яку створили учасники семінару, мова йшла про втрату коханої людини через бойові дії та про складнощі, з якими стикається людина після того, як, втративши майже все, приїздить на мирну територію своєї держави.

Після показу трагічних сценок у залі запанувала тиша, і втручатися у виставу, як це передбачає формат форум-театру, глядачі наважилися не одразу. Однак після дискусії про те, що є спільного між героями постановки та реальністю самих глядачів втручання пішли одне за одним. І ось уже і переселенці, і місцеві, люди різних поколінь та з різних міст, забувши про відмінності, обговорювали всім їм однаково важливі теми: про стереотипи, які перекривають шлях до порозуміння та щасливого співжиття, та про різницю між позицією жертви та позицією активного члена спільноти.

Під кінець участі у форум-виставі відвідувачі події вичленували цілий набір стратегій, до яких варто вдаватися, щоб зробити свою громаду сильною та ресурсною для всіх її членів. Виділяти час на суспільне життя і кожного дня осмислювати власну позицію щодо того, що відбувається в суспільстві, більше розповідати громаді про можливості, що існують, та зупиняти прояви стереотипів принаймні у найближчому оточенні - такі стратегії для розвитку сильної спільноти вивів зал в результаті двох годин спілкування мовою театру.

“Було незвично. Тут є люди, які дали мені дуже багато. Завдяки одне одному можна було щось зрозуміти в собі. Ми можемо дати щось одне одному. Допоможи ти - допоможуть тобі”, - підкреслила після показу учасниця Юлія з Чугуєва.

Проект “Сприяння миру через діалог мовою театру” в рамках діяльності Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

В рамках проекту “Театр для діалогу” проведе ще три таких семінари - в Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій областях. Групи, в яких разом будуть працювати місцеві та переселенці, створять ще три вистави, кожна з яких буде показана по чотири рази - як в обласному центрі, так і в невеликих населених пунктах.

Ініціатива «Театр для діалогу» була заснована в лютому 2014 року як рух солідарності з протестувальниками Майдану та як альтернатива насильству у відповідь на кризу в Україні. В якості громадської організації "Театр для діалогу" було зареєстровано на початку 2015 року. Сьогодні «Театр для діалогу» - це українська неприбуткова громадська організація, яка працює з громадськими та профспілковими активістами, а також представниками різних дискримінованих груп та людьми, що прагнуть до соціальних іновацій. На заходах ГО “Театр для діалогу” ці люди мовою театру обговорюють пригноблення, з якими вони стикаються, і разом знаходять індивідуальних стратегій та системних рішень для актуальних проблем.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Що загрожує Саакашвілі за прорив кордону

Колишньому президенту Грузії і екс-голові Одеської обласної державної адміністрації (ОДА) Міхеілу Саакашвілі за прорив держкордону України загрожує лише штраф....

Це може бути цікавим

В России запустили регулярное движение грузовых поездов в обход Украины

ОАО "Российская железная дорога" (РЖД) в рамках тестовой эксплуатации линии Журавка – Миллерово запустило здесь на регулярной основе движение грузовых поездов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Зачем нужны системы инсталляции подвесных биде

Качественная современная сантехники – это залог комфортной и долговечной эксплуатации ванной комнаты....