Фронтмен «Гайдамаків»: Наша аудиторія – весь світ

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

3 березня розпочався великий тур гурту «Гайдамаки» Європою. Першим концертом туру став виступ в Ужгороді, - найзахіднішому місті України.

\r\n

Одразу після повернення з туру фронтмен «Гайдамаків» Олександр Ярмола дав інтерв’ю «Соцпорталу».

\r\n

Черговий тур «Гайдамаків» і лише один концерт в Україні. Виходить, що  «Гайдамаки» приїжджають в Україну набратись сил, натхнення і поїхати на гастролі закордон?

\r\n

Це не так, бо, насправді, ми тут живемо, творимо, граємо, і постійно саме тут набираємось сил та натхнення. Але це був великий тур – 16 концертів, багато зусиль і праці було докладено, щоб його зробити. Там, так само, як і в Україні, всі концерти потрібно піарити, промувати, давати інтерв’ю, і цим ми займались останні два-три місяці, активно працювали, щоб мати на концертах в турі повні зали. Мені здається, саме зараз як ніколи потрібні виступи українських гуртів в Європі, інтеграція українців в європейський музичний простір.

\r\n

«Гайдамаки» - це один з перших українських гуртів, які стали відомими далеко за межами Батьківщини. Проте, чи можемо ми зараз говорити про «не формат» саме в українському медіа просторі?

\r\n

Так, питання «формат – неформат» далі залишається проблемою українського медіа простору – весь медіа бізнес в Україні працює, як і працював до Революції Гідності. Тобто, якщо ми чекаємо реформ, то їх треба втілювати і тут. І ці реформи в першу чергу мають торкнутись україномовного контенту, якого в ефірі має бути значно більше. Наскільки мені відомо, зараз з цього питання ніякі закони не діють, а законопроект 3822, який зараз готують у Верховній раді, передбачає значні квоти саме для продукту не «зробленого в Україні», а україномовного матеріалу. Закон передбачатиме 50% продукту, «зробленого в Україні», з яких 75% - україномовного. Тобто це навіть не 50% в загальному. Навіть цього мало. І має бути більше. Тоді вся індустрія, яка працює на радіо перебудується, зміниться. В зв’язку з цим, з’являться стильові радіостанції, бо коли українського контенту стане більше, то його можна буде розвести по стилях, як це відбувається в Європі.

\r\n

Говорячи про формат. Гурт, який співає українською, вже є не форматом для Польщі, Німеччини чи будь-якої іншої країни. В кожній країні є закон, що регулює національний контент. Але через те, що там весь музичний матеріал розведений за стилями, ми на певних радіостанціях за кордоном є форматом. А в Україні – ні. Поки ми маємо для української музики вузенький сегмент ефірного простору, все зводиться до потоку української попси.

\r\n

Що стосується слухача – суспільство готове слухати подібну музику і чи готові меломани?

\r\n

Меломани однозначно готові, бо це люди мислячі, а сіра маса (без образ) - не готова. Але вона ніколи не буде готова. І не лише до того, що стосується цього питання, а й до будь-яких змін. Ця частина суспільства буде просто тихо слухати російський шансон в транспорті, чи закладах громадського харчування, і буде в цій же матриці мислити. Не хочеться нікого образити, але в нас, на жаль, є досить багато людей не думаючих. І якщо просто слухати якісну українську музику, думаю, рік не більше, свідомість перебудується.

\r\n

 Кого Ви порадите слухати меломанам? Кого слухаєте особисто Ви, учасники «Гайдамаків»?

\r\n

Я б сказав, що варто слухати українську рок-музику. А насправді це не тільки рок, це й інші стилі – рок, реггі, панк-рок, хіп-хоп україномовний, український джаз, сучасна класика. Тут важко когось вказати, бо є дуже багато жанрових виконавців. Ми всіх і не знаємо, знаємо ті кілька імен, що засвітились в 90-х, бо тоді ще можна було це зробити.  І навіть якщо гурт має всього одну-дві вдалі пісні, то і їх треба слухати.

\r\n

Тобто ми повертаємось до того, що досі немає якісної індустрії?

\r\n

Саме так. Ми досі знаходимося на периферії російської музичної індустрії. А нам треба будувати власну – українську.

\r\n

Українські музиканти почали перелаштовуватись, слухачі почали змінюватись. А на скільки концертні майданчики готові приймати таку музику?

\r\n

Концертні майданчики є і вони готові працювати. Тут на 100% все залежить від популярності виконавця, а популярність будується на ЗМІ – теле-, радіо- та Інтернет просторі.  Щойно законодавчо урегулюється це питання, відразу зміниться вся українська сцена.

\r\n

В такому випадку, на нас чекатиме справжній український бум.

\r\n

Так. І майданчики підлаштуються. Якщо виконавець збирає зал, то його з радістю будуть приймати.

\r\n

Піар в Украйні і піар в Європі сильно відрізняються?

\r\n

Ні, абсолютно не відрізняються. І це жодним чином не залежить від імені музиканта. Будь-який виконавець працює з піарщиками та піарагенціями. Ніхто не буде безкоштовно доносити твій матеріал до  радіостанції. Або ти робиш це сам, або наймаєш піарщиків. Ті самі закони (сміється).

\r\n

Під час Майдану Ви особисто і музиканти гурту  відверто заявили про свої політичні погляди, а останнім часом не було гучних заяв і коментарів щодо політики. Чому?

\r\n

В першу чергу,  ми – музиканти і займаємось музикою і інтерв’ю даємо, коли є про що говорити. Зараз ми зробили тур, про це не соромно заявити (сміється), а паралельно – можна і про політику.

\r\n

Як Ви ставитесь до колег, які, не зважаючи на політичну ситуацію, продовжують гастролювати в Росії?

\r\n

Звичайно, це особиста справа таких «колег», але спілкуватись мені особисто було б не комфортно. Серед моїх друзів немає людей, що продовжують  грати в Росії. Щодо наших концертів там, то виступати в Росії я ніколи не рвався, не зважаючи на багато запрошень, хоча час від часу виступи були. При цьому ніколи ми не допускали маніпуляцій щодо «братніх народів». Я завжди підкреслював, що ми лише сусіди. Але слід спочатку розібратись з колоніальною залежністю, а потім можна і дружити.

\r\n

Як європейці ставляться до проблем України, чи знають вони про конфлікт на Сході?

\r\n

Знаєте, ми вже були в двох європейських турах від початку війни. І тоді нам не сподобалося ставлення. Воно було дуже під впливом російської пропаганди (скрізь крім Польщі, Литви, Естонії). Але після цього туру – зовсім інші враження. У всіх без виключення країнах, де ми зараз грали – Австрії, Чехії, Німеччині, Угорщині, Польщі, прості люди говорили нам слова підтримки і засуджували російську агресію. Всі вони незадоволені тим, що їх політична верхівка і бізнес-кола продовжують в цій ситуації домовлятися з Росією. Чехи влаштували свому президенту майже імпічмент за те, що поїхав в Москву на «парад перемоги» 9 травня. І це ми чули не тільки від слухачів наших концертів, а також спілкуючись з людьми на вулицях, в пабах. Європейці загалом мислячі люди.

\r\n

А чи сприймають європейці нас, як своїх, музику, що зроблена в Україні, як рідну?

\r\n

Як свою – ні, бо європейці набагато більше, ніж ми, люблять своє. Але. Якщо є продукт – готовий, стильний, якісний і класний, що звучить не гірше – вони готові слухати.

\r\n

Тобто «Гайдамаки» для європейців – чужі?

\r\n

Ні. Ми для них – імпорт. Класний, драйвовий,  якісний (сподіваюсь), але імпорт.

\r\n

А чи є нова українська музика, яку б Ви могли порекомендувати і чи легко отримати ротацію в ефірі, власне, молодих виконавців?

\r\n

Проривом і в Україні, і для Європи стали «Dakh Daughters». Ще мені подобається «Vivienne Mort». Можна назвати багатьох, але поки не буде того закону,  про який ми з Вами говорили,  ротації не буде. Бо теле- і радіоефір спрямований на попсу, а якщо хочеш ставити свою музику, то тобі скажуть робити ремікс і розраховувати на те, що будеш упізнаваним за рахунок бренду, імені.

\r\n

Чи є меценати, інвестори, які, скажімо, вкладають гроші в розвиток саме такої музики, можливо створюють медіа ресурси?

\r\n

Є. Вкладають. Свідомі заможні українці саме так і роблять.  Але все одно - щоб створити українську медіа індустрію, мають запрацювати закони – про квоти, про авторськ право.

\r\n

Яка  цільова аудиторія?

\r\n

Весь світ (сміється).

\r\n

Тобто, нам чекати світового  туру?

\r\n

Поки що ми займалися європейським туром, а тепер, після повернення, будемо шукати щось нове. Постійно пишемо нову музику. Оскільки в минулому році вийшов альбом, то новий поки не плануємо. Але нова музика є і ми над цим постійно працюємо.

\r\n

Паралельно вирішуємо питання формату/не формату))), бо ми хочемо показувати не ремікси, а саме ті пісні, що ми робимо. Тобто, пошук триває.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Воры не успели до задержания съесть похищенную дыню

В городе Энгельс Саратовской области (Россия) двое неизвестных похитили пару дынь....

Це може бути цікавим

Центральный банк Украины: биткоин не может быть ни валютой, ни способом платежа

Заместитель главы центрального банка Украины Олег Чурий показал, что НБУ не признает криптовалюты, как биткоин, как валюту....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Фіналісти Євробачення NaviBand вперше виступили у Києві з сольним концертом

Кияни першими з прихильників гурту в Українi змогли оцінити виступ NaviBand повним складом: Артем Лук’яненко, Ксенія Жук, Олександр Тобольський, Владислав Чащевик та ....