Україна не зможе використати хорватський досвід у боротьбі з сепаратистами?

З хорватського досвіду:

1. Хорвати не створювали кордонів всередині країни. Після 1995 року, коли території були звільнені, лінія фронту почала називатися "лінією дотику" і більше не охоронялася. Залишалися лише легкі блок-пости на дорогах, де перевіряли, щоб вони не провозили зброї та вибухівки. Втім, навіть під час війни і окупації не було політики ізоляції, щоб заморити голодом власних громадян на окупованих територіях разом з бойовиками.

2. Хорвати жодного разу не припиняли обирати депутатів парламенту від окупованих територій. Голосували переселенці. Призначалася й інша місцева влада. В українські практиці як мінімум могли б призначатися глави РДА окупованих районів Донбасу, керівники поліції та прокуратури. Незважаючи на окупацію бойовиками самопроголошеної «Сербської країни» Хорватія політично продовжувала демонструвати населенню, що насправді їхня влада призначається із Загреба, а депутати засідають у парламенті (Саборі).

3. Після звільнення територій хорвати допустили участь сербів у парламентських виборах і обрання до Сабору сербської радикальної партії, яка представляла сепаратистів. З часом вона втратила підтримку населення.

4. З Вуковару, який був звільнений у результаті мирних домовленостей, були відведені, як сербські, так і хорватські війська. Була утворена спільна поліція, де у спільних патрулях ходили серб, хорват та представник ООН. Причому до поліції брали сербів, що служили у поліцейських відділеннях сепаратистів під час окупації, але не брали участь у етнічних чистках та вбивствах.

5. Розмінування Вуковару тримало близько 20 років. Розмінування лісів колишньої Сербської країни ще не завершено.

6. Заради встановлення миру хорватам довелося пробачити частину сербів, що чинили злочини під час окупації, але проти яких не було достатньо юридичних доказів. Зараз вони продовжують жити поруч зі своїми жертвами.

7. Для полегшення повернення до мирного життя ветеранів війни було створено міністерство «бранителів», яке займається всім комплексом питань. У міністерстві працюють виключно колишні учасники бойових дій.

8. Хорватські ветерани не отримували землі, як не отримували високої зарплати в армії. Після війни спочатку всім була призначена висока пенсія, яку пізніше відмінили через поширення пиятства та неробства серед них. Наразі пенсію отримують виключно ті, хто став інвалідом внаслідок участі в бойових діях.

9. На мій погляд хорватський військовий досвід звільнення територій неможливо запозичити до України через те, що Сербія володіла значно меншими ресурсами, ніж володіє Росія. Окрім того хорвати мали підтримки з боку НАТО, активна загроза з боку якого у Боснії і Герцоговині скувала значні сербські сили.

10. До наслідків війни треба зарахувати високі податки у Хорватії, сплати яких вимагають від усіх. ПДВ - 25%, на прибуток підприємств - 20%, на прибуток фізосіб - від 5% до 40%. Єдиного податку і спрощеного оподаткування не снує взагалі - всі на загальній системі.

автор: Віктор Уколов

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве сторонники боевиков ЛНР избили девушку за фразу "Слава Украине"

На пересечении улиц Обсерваторная и Кудрявская в Киеве вечером, 22 сентября, сторонники боевиков ЛНР, выкрикивавшие антиукраинские лозунги, избили девушку....

Це може бути цікавим

Міс Туреччина втратила титул через дивний твіт

Переможниця конкурсу "Міс Туреччина" втратила корону після того, як організатори звернули увагу на один із її минулих твітів....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Украинцу за убийство футболиста в Польше грозит пожизненное заключение

В Польше украинец с особой жестокостью убил футболиста и пытался бежать из страны....