За рік на туберкульоз у Києві захворіло 7 000 людей, - депутат

В Києві загрозлива ситуація із захворюваністю на туберкульоз. За рік кількість хворих склала 1 800. На обліку знаходяться 1840 людей. В той же час, за іншими даними - за підсумками 2015 року захворіло 7 000 жителів столиці. Про це в ефірі телепрограми «Відкрита студія» на Українському радіо заявила депутат Київради, секретар комісії з охорони здоров’я та соціального захисту Юлія Лобан.

«Ситуація загрозлива. Кожен п’ятий хворий на туберкульоз - носій хвороби. Крім того, 30 випадків з тисячі взагалі не виявлять. При цьому в Києві відсутня соціальна програма з протидії туберкульозу. А рівень захворюваності на  туберкульоз в столиці зростає через  велику кількість вимушених переселенців», - зазначила вона.

Між тим, підкреслює Юлія Лобан, Департамент з охорони здоров’я КМДА заперечує існування епідемії. Навіть збирається закрити заклад  фтизіатрії, що знаходиться в центрі міста, оскільки начебто немає такої проблеми. А Київське інвестиційне агентство підтримало рішення і збирається збудувати там житловий будинок.

При цьому, зазначає депутат, сьогодні складно отримати повну інформацію про рівень захворюваності на туберкульоз. З різних джерел відомо, що у 2011-2012 рр. піднімалася проблема туберкульозу. Зокрема, в 2011 році в південно-східних регіонах України і Києві ця проблема стояла дуже гостро. Тому незрозуміло, чому зараз київська влада говорить, що проблеми не існує. У зв’язку з цим, комісія Київради з охорони здоров’я створила робочу групу, щоб розібратися з цим питанням.

«Ми зібрали документи, і з’ясувалося, що, згідно з даними  Департаменту з охорони здоров’я, рівень кількості хворих знижується. В той же час громадські організації і ВООЗ  говорять про те, що проблема поглибилася», - підкреслила Лобан, додавши, що рівень захворюваності медперсоналу зріс втричі за останні п’ять років.

Депутат підготувала  звернення  до Верховної Ради України з проханням  створити тимчасову слідчу комісію з питань боротьби з туберкульозом.

Крім того, 22 березня відбудеться круглий стіл, присвяченій проблемі туберкульозу в Києві.

«Ми хочемо розібратися в ситуації і надати розголосу проблемі. Епідемія туберкульозу, яка розпочалася в 1995 році, не завершилася. З іншого боку, влада не помічає її і хоче скоротити заклади фтизіатрії, що суперечить Конституції України. Це злочин», - наголосила Юлія Лобан.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Беспилотные дроны и летающие автомобили вселяют ужас в американцев

CBT Nuggets, платформа онлайн-обучения для ИТ-специалистов, провела опрос американцев и составила список технологий, которые вызывают ужас у жителей США, пишет Zdnet....

Це може бути цікавим

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Українські астрономи зробили велике відкриття

Українські астрономи з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили галактику з найнижчим вмістом хімічних елементів важче г....