Українські компанії вкладають кошти в освіту співробітників

Понад третини компаній в Україні запустили й успішно реалізують програми внутрішнього дистанційного навчання для співробітників. Як правило, такі програми спрямовані на підвищення професійного рівня співробітників, які вже працюють, і навчання новачків. Про це та інше в результатах нового опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Успіх компанії та бізнесу загалом багато в чому залежить від професіоналізму співробітників, які в ній працюють. Тому чимало роботодавців не шкодують часу й грошей на внутрішнє навчання персоналу. Тим більше, що виростити потрібного спеціаліста у себе в компанії часто буває простіше й дешевше, ніж шукати на ринку. Варто враховувати й той факт, що турбота компанії про співробітника напряму впливає на його мотивацію та, як наслідок, на результати праці. Тобто йдеться не лише про підвищення рівня компетенцій спеціаліста, але й про створення позитивного HR-бренду компанії.

Трендом останніх років є дистанційне навчання. По-перше, цьому сприяє розвиток інтернет-технологій. По-друге, це дає змогу охопити максимально велику аудиторію слухачів за мінімальних фінансових і часових затрат з боку роботодавця.

Як показало опитування hh.ua, понад третина компаній в Україні запустили й успішно реалізують програми внутрішнього дистанційного навчання для співробітників. Практично в кожному шостому офісі зараз таких програм нема, проте їхній запуск заплановано найближчим часом. Один із двадцяти роботодавців зізнався, що в них була програма внутрішнього дистанційного навчання, проте компанія вимушена була її згорнути з настанням кризи. Ще двоє із п’яти заявили, що в них ніколи не було таких програм.

У першу чергу, програми внутрішнього дистанційного навчання спрямовані на підвищення професійного рівня співробітників і вже потім — на їх адаптацію в компанії й підтримку соціально-психологічного клімату в колективі. Дві з п’яти компаній запустили програму з метою навчання співробітників потрібним професійним навичкам, наприклад, користуванню новим програмним забезпеченням. Понад третина дають змогу пройти вхідне навчання новим співробітникам. І лише в кожній шостій компанії з допомогою спілкування через комп’ютер та Інтернет проводять психологічні тренінги (тайм-менеджмент, тімбілдінг, підвищення мотивації та інше).

У тих компаніях, де передбачене внутрішнє дистанційне навчання, набір інноваційних методів досить широкий. Понад третина компаній проводять online-лекції та вебінари для своїх співробітників. Дещо менше третини з метою зробити навчання більш доступним створили спеціальний сайт або інформаційно-пошукову систему. Ще стільки ж розробили програми для online-тестування знань співробітників. Чверть компаній активно використовують електронні підручники й презентації.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у лютому 2016 року. В опитуванні взяли участь 122 роботодавця з різних регіонів України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Раді жорстко висловилися з приводу весілля сина Луценка

Подробиці весілля сина генерального прокурора України Юрія Луценка вказують на "втрату відчуття реальності" українською владою....

Це може бути цікавим

У Києві сталася смертельна ДТП з іномаркою

У п'ятницю, 22 вересня, в Києві на вул....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Опубліковано відео потужного вибуху на електростанції в РФ

Опівночі з 22 на 23 вересня, на Рязанської ДРЕС стався потужний вибух, в результаті якого було поранено одного працівника....