Касиру мережі супермаркетів відмовились піднімати зарплату через «нелояльність до компанії»

У лютому 2016 року ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна» підняла усім своїм співробітникам заробітну платню, за виключенням касиру торговельного залу Наталії Маркевич, яка є членом незалежної профспілки «Захист праці». Про це повідомив активіст Соціального руху та голова профспілки Олег Верник. 

Як вказано, Наталя Маркевич пропрацювала у «Метро» більше 10 років, за цей час не мала жодної догани та навіть займала друге місце серед всіх касирів у швидкості сканування. Тож відмову від підвищення зарплати вона пов'язує із проявами дискримінації за ознакою належності до незалежної профспілки.

- Пані Наталія Маркевич спробувала дізнатися про причину цього вкрай прикрого факту та звернулася у відділ персоналу 26 лютого 2016 року. На питання – чому сталася така незрозуміла ситуація – вона отримала відповідь від менеджеру з персоналу Олени Барановської що п. Наталія Маркевич «нелояльна до компанії». Більш того, пані Барановська намагалася пояснити пані Наталії Маркевич, що її начебто «нелояльність» пов’язується із тим, що у грудні 2015 року пані Маркевич не виходила на роботу до початку своєї зміни у свій неробочий та неоплачуваний час і не залишалася після своєї зміни на робочому місці у свій неробочий та неоплачуваний час. Звісно, що ці незаконні та незрозумілі вимоги пані Олени Барановської, що порушують положення низки законів України та ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної Організації Праці (зокрема – Конвенцію МОП №29 про примусову чи обов’язкову працю) не можуть бути підставою для позбавлення підвищення заробітної платні пані Наталії Маркевич. Після того, пані Наталія Маркевич з аналогічним запитанням 4 березня 2016 року звернулася до керівника свого відділу пані Ольги Зайцевої та отримала аналогічну відповідь, що вона наче «нелояльна до компанії», - повідомляють у профспілці.

Як зазначається, Наталія Маркевич вважає ситуацію очевидно дискримінаційною, адже всі касири торговельного залу, що пропрацювали значно менше у «Метро Кеш енд Кері Україна», отримали підвищення заробітної платні. І тільки Наталія Маркевич, як єдиний серед них член незалежної профспілки «Захист праці», отримала необґрунтовану відмову у такому підвищенні.

- Додатково ці аргументи про дискримінацію підтверджує  те, що вона в жовтні 2015 року зайняла почесне друге місце серед касирів у швидкості сканування, але ж їй категорично було відмовлено у наданні заохочення – спарені вихідні – які заздалегідь обіцялися переможцям цього конкурсу серед працівників каси. На думку пані Маркевич також виглядають дивними оприлюднені результати змагання серед касирів за лютий місяць 2016 року, де вона за кількістю від сканованих артикулів мала увійти до п’ятірки переможців, але ж чомусь себе так і не побачила там в оприлюднених результатах, - повідомляє «Захист Праці».

Як вказано, у зв'язку з цим голова  «Захисту Праці» Олег Верник зробив відповідне звернення до керівника ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна» Шумахера Мартіна Арнольда Бенедікта.

- Шановний пане Шумахер, ЦК ВНПС «Захист праці» звертається до Вас з великим проханням негайно втрутитися в цю дискримінаційну ситуацію із членом нашої профспілки «Захист праці» Наталією Маркевич та посприяти їй як у справедливому підвищенні заробітної платні, яке було здійснено в магазині щодо усіх інших касирів торговельного залу, та і в загальному поверненні режиму справедливого ставлення керівництва магазину до члена нашої профспілки, - йдеться у зверненні профспілки.

Читайте також: Ракетобудівникам з ПМЗ після анонсу нового мітингу виплатили борг по зарплаті

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ДТП в Харькове: другой участник рассказал свою версию событий

Второй участник резонансной аварии в Харькове, который был за рулем Volkswagen Touareg, 49-летний Геннадий Дронов, сейчас находится в больнице и готов сотрудничать со следст....

Це може бути цікавим

Кім Кардашян та Каньє Уеста пограбували

Дім репера Каньє Веста та світської левиці Кім Кардашян в Лос-Анджелесі пограбували....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У НАТО відповіли на заяву про нездатність Альянсу відбити напад Росії

У НАТО спростовують відомості про те, що Альянс не в силах відбити можливу російську агресію....