Як в Україні розбудовують рівноправне та інклюзивне суспільство

У середу, 23 березня 2016 року, об 11:00 Британська Рада та Національна Асамблея Інвалідів України проведуть прес-конференцію для підведення підсумків проекту «Інклюзивні рішення для рівноправного та відповідального суспільства» в Україні. Під час зустрічі ми презентуємо результати та досягнення проекту, мета якого – розбудова рівноправного та інклюзивного суспільства. Британська Рада розпочала роботу над проектом у лютому 2013 року за підтримки Національної Асамблеї інвалідів України – організації, що об’єднує 108 неурядових організацій людей з інвалідністю, і виступає соціальним партнером держави щодо формування політики у сфері соціального захисту людей з інвалідністю та забезпечення їх прав.

Цілями проекту були доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю; інклюзивне навчання на всіх рівнях освіти; представництво людей з інвалідністю в органах влади та їхня участь у процесі прийняття рішень; забезпечення послуг, що надаються людям з інвалідністю, у тому числі незалежне проживання; працевлаштування та зайнятість для людей з інвалідністю.

«Лозунг “Нічого про нас без нас” задає тон всьому проекту. І така психологічна настанова змінює підходи не лише представників влади та ЗМІ до питання людей з інвалідністю. Вона надихає самих людей з інвалідністю на ті дії, яких вони від себе не очікували тому, що не були впевнені у собі. Таким чином вони стають повноправними членами суспільства», – коментує Наталія Василюк, заступник директора Британської Ради в Україні. За три роки активної роботи активісти досягли наступних результатів:

• Створили та поширили міжнародні стандарти прийняття інклюзивних рішень для налагодження діалогу між владою та громадськими організаціями. • Розробили 3 посібники «Нічого для нас без нас» (березень 2015 р.) з інклюзивного прийняття рішень для органів влади, недержавних організацій та засобів масової інформації. • Провели серії тренінгів для якнайширшого включення людей з інвалідністю в процеси прийняття рішень – тренінг для тренерів (жовтень 2014 р., участь взяло 12 тренерів-предстаників ГОІ, державних органів влади, ЗМІ). Після цього тренери провели локальні заходи, їх відвідало більше 250 учасників. Було проведено тренінги для помічників народних депутатів Верховної Ради України – березень 2015 р. Також проведено одноденний фаховий воркшоп для журналістів у січні 2016 р. • Полегшили доступність відповідно до статті 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Британська Рада профінансувала проект встановлення ліфту для медичного центру м. Вінниця, що реалізований ГО «Гармонія» у грудні 2015 р. • Надали фінансову підтримку проекту щодо адаптації людей з інвалідністю для забезпечення їх незалежного життя, а саме відкриття тренінгового центру незалежного проживання у Вінниці разом із ГО «Відкриті серця» у вересні 2015 р. • Організували навчальний візит для шести представників влади, громадських організацій та медіа до Великобританії (жовтень 2013 р.) для дослідження процесу відкритого та інклюзивного прийняття рішень у галузі інвалідності. • Провели національний семінар для 46 учасників у Києві, у грудні 2015 року, для розповсюдження результатів проекту та найкращих практик серед представників громадських організацій та місцевих органів влади, що працюють у сфері інвалідності у різних регіонах України. • Відредагували закони, законопроекти, підзаконні актів та ін.. у відповідності з коректною термінологією, Конвенцією про права людей з інвалідністю, інклюзивності та ін. «Коли ми думаємо про системні зміни, ми маємо починати з себе, далі зі своїх організацій і тільки тоді переходити до інституцій на місцевому на національному рівнях. IDEAS – це велика міжнародна сім'я зі своїми особливостями, що працювала над важливою темою – включення людей з інвалідністю в життя суспільства в якості рівноправних його членів. Пройшовши певний шлях розвитку, подолавши бар’єри і стереотипи по відношенню до людей з інвалідністю, ми досягли успіху», – розповідає Лариса Байда, начальник відділу організаційно-правової діяльності і взаємодії у сфері соціального захисту інвалідів Національної Асамблеї інвалідів України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

12-річна, що втекла з дому, щоб "жити дорослим життям", знайшлася

Три дні тому про зникнення 12-річної Чалої Аліни жительки с....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движения

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движенияКиевлян возмутили автохамы, которые припарковались на тротуаре и перекрыли проход ....