Чиновникам МОЗу запропонують "вколотися" прямо біля міністерства

Завтра в Києві о 10 годині під стінами Міністерства охорони здоров’я відбудеться акція протидії розповсюдження наркотиків та наркозлочинності. Під час акції чиновникам наглядно покажуть наслідки вживання так званого "крокодилу", а також буде запропоновано відвідувачам міністерства "вколотися" прямо біля входу у будівлю.

Рух проти наркозлочинності та розповсюдження наркотиків в який об’єдналися члени таких організацій, як «Україна без наркотиків», «Мир без зависимостей», «Нарко-нон», інші громадські організації міста, при підтримці Всеукраїнського союзу ветеранів АТО буде вимагати обмежити обіг кодеїновмісних препаратів, для чого має бути впроваджено предметно-кількісний облік кодеїновмісних препаратів. Саме 17.03.2016 має відбутися засідання, на якому чиновники МОЗ мають розглянути питання, щодо введеня кодеїновмісних препаратів у перелік ліків суворої звітності. Такий вид звітності передбачає сувору документальну бухгалтерію для "кайфових" препаратів, наявність в аптеках окремих боксів для їх зберігання, звітність фармацевтів про рух товару і пр. По-суті, введення предметно-кількісного обліку таблеток з кодеїном рівносильно їх визнання наркотичним засобом. І, як стверджують у МВС, підстави для цього є.

Зараз найсильнішим і найнебезпечнішим став так званий "крокодил". Це саморобний наркотик на базі кодеїн- або кодтерпінвмісних ліків, наприклад від кашлю, що вільно продаються в аптеках. Нескладними маніпуляціями з нього отримують неочищений дезоморфін, що за наркотичною дією переважає морфін у 20 разів, але через токсичні домішки дуже небезпечний і буквально з перших днів застосування призводить до прижиттєвого розпаду тканин — гниття. Протягом року наркоман гине.

"Крокодил", ще називають наркотиком для бідних, або пролетарським, оскільки приготування його досить дешеве. "Крокодиляча" наркоманія набула великого поширення після 2005-го і тепер перебуває на другому місці після героїнової.

Це одна з перших акцій новоствореного Руху. Активісти настроєні на серйозний спротив розповсюдженню наркотиків. Наразі іде робота по напрацюванню спільної взаємодії у боротьбі з розповсюдженням наркотиків по аптечним закладам і нарколабораторіям міст України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Политические инвесторы вкладываются теперь не в контент, а в мемы

Классические СМИ уступают трибуну социальным медиа, поэтому различные агенты влияния ищут теперь лучшие способы вложения денег....

Це може бути цікавим

Колин Джост рассказал о своем романе со Скарлетт Йоханссон

На прошедшей в минувшее воскресенье церемонии вручения теленаград «Эмми» Колин Джост, со-ведущий шоу The Saturday Night Live, вынужден был отвечать на вопросы журналистов не....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

На озере Лебединое обустроят пляж

Прибрежную зону озера Лебединое вскоре ожидает капитальный ремонт....