Рада прийняла останній "безвізовий" закон

Верховна Рада України прийняла останній з так званого безвізового пакету закон про електронне декларування (№3755). За таке рішення в цілому проголосували 278 народних депутатів.

 Раніше скандальний документ, через який міг зірватися безвізовий режим України з ЄС, ветував президент Порошенко. Глава держави вніс свої поправки до "євроінтеграційному" закону. В АП повідомляли, що пропозиції, розроблені адміністрацією президента і громадянським суспільством, підтримав Євросоюз.

 Зокрема пропозиціями президента передбачено:

- Введення електронного декларування вже в 2016 році, починаючи з вищих посадових осіб, суддів та прокурорів.

- Кримінальна відповідальність за недостовірні відомості у деклараціях вводиться в 2016 році, як передбачалося раніше. Одночасно сама відповідальність ослаблена - вона настає, якщо сума невідповідності перевищує 250 мінімальних заробітних плат (м.з.п.), тобто понад 300 тис. грн. Передбачаються альтернативні висновки санкції.

- Введення адміністративної відповідальності за недостовірні відомості в декларації на суму від 100 до 250 м.з.п, тобто понад 140 тис. грн.

- Визначення членів сім'ї декларанта залишається без змін.

- Для цінного рухомого майна пороги декларування збільшені з 50 м.з.п. до 100 м.з.п., а для витрат - до 50 м.з.п.

- Вилучено вимогу вказувати контрагентів по операціях декларанта. При цьому, на запит Національного агентства з запобігання корупції декларант повинен обов'язково їх надати.

- Визначено порядок виправлення декларації: "протягом семи днів після подачі декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію".

- Визначено обов'язок Національного агентства з запобігання корупції проводити перевірку декларації "на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, із засобів масової інформації та інших джерел, про можливе відображення в декларації недостовірних відомостей".

 Як повідомлялося раніше, у перші дні 2016 року з'ясувалося, що з безвізовим режимом можуть бути проблеми - в проекті держбюджету з'явився пункт, згідно з яким декларування в електронному вигляді активів державних службовців вступає в силу в Україні тільки з 1 січня 2017 року.

 Крім того, ЄС вже дали надію Україні стосовно голосування за скасування віз. Справа в тому, що ветувати рішення ЄС можуть не менше чотирьох країн, в яких проживає 35% населення союзу. Голосування Ради ЄС стосовно безвізового режиму для українців буде здійснюватися за принципом "кваліфікованої більшості", таким чином навіть кілька країн не зможуть ветувати рішення. "Рішення (про внесення України в" безвізовий список ") має бути підтримано як Європейським парламентом, так і Радою ЄС. Рада ЄС має підтримати його кваліфікованою більшістю голосів", - пояснили в дипмісії ЄС. Ця схема вступила в силу з 1 листопада 2014 року.

 Метод кваліфікованої більшості, який буде застосований щодо українського питання, дозволяє прийняти безвізовий режим для громадян України в разі, якщо за нього проголосує не менше 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше 65% населення Євросоюзу. При чому регламент ЄС передбачає додатковий запобіжник проти об'єднання великих і густонаселених країн союзу: для блокування рішення проти нього повинні проголосувати як мінімум чотири держави, в яких в сумі проживає 35% населення. Крім того, ризик блокування українського безвізового режиму зменшує той факт, що Великобританія не приймає участі в спільній міграційній політиці ЄС.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У центрі Дніпра загинула дівчина, на яку впала суха гілка

У п'ятницю, 22 вересня, близько 14....

Це може бути цікавим

На Филиппинах может появится футуристический экокурорт

Концепт включает в себя подвижные здания и технологии, позволяющие отказаться от традиционных источников энергии....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....