Продажі в прикордонних магазинах Західної України зросли майже в половину

За перші два місяці 2016 року продажі в прикордонних магазинах Західної України зросли на 20-40% за рахунок закупівель поляків, угорців і словаків. Іноземцям такий шопінг дуже вигідний: після девальвації гривні втричі, ціни на продукти зросли всього на 30-40 відсотків.

Про це пише "ЛІГА.net".

 — Купують цілий багажник продуктів і їдуть додому. У прикордонних районах ми продаємо Coca-Cola цілими фурами, - розповів про покупців із сусідніх країн заступник глави наглядової ради "Пакко Холдингу" (торгові мережі "Пакко", "Вопак") Олег Мерченко.

Вони купують товари тривалого зберігання, алкогольні напої і сигарети, - розповідає директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Наприклад, в словацькому супермаркеті Tesco банка темного пива 0,5 л Urpiner коштує 0,55 євро (16,5 грн), тоді як в українському магазині можна знайти за 9-11 грн. Вартість сиру в Tesco становить 6-7 євро (180-200 грн) за кілограм, тоді як український аналог - 120-130 грн. Міцні алкогольні напої та засоби гігієни, як правило, в нашій країні в півтора-два рази дешевші.

Зростання числа перетинів кордону фіксують і в Державній прикордонній службі. За її даними, якщо в лютому 2015 року українсько-польський кордон перетнуло 1,33 млн осіб, то за аналогічний місяць цього року - 1,87 млн. За цей же період потік на українсько-угорському кордоні зріс з 448 до 612 тис. осіб, а на українсько-словацькому - зі 169 до 185 тис. осіб.

Західна Україна стане одним з найбільш пріоритетних регіонів для розвитку роздрібних мереж у найближчі кілька років. За даними дослідницької компанії GT Partners Ukraine, якщо в 2013 році кожен п'ятий магазин відкривався на заході країни, то вже в минулому році - практично кожен третій. У 2015-му Львівська область стала другою за кількістю нових магазинів після Києва. У цьому регіоні з'явилося 44 нові торгові точки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Медведчука вызвали свидетельствовать в СБУ

Служба безопасности Украины пригласила для дачи показаний лидера общественного движения "Украинский выбор – право народа" Виктора Медведчука....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Украину запретили ввоз российского учебника из-за хвалебных од Сталину

Государственный комитет по вопросам телевидения и радиовещания отказал ООО "Этниктрейд" в выдаче разрешения на ввоз из России книги Я....