Переселенці з Маріуполя обурені призупиненням соцвиплат

У Маріуполі переселенці, що залишилися без соціальних виплат, штурмують управління праці та соціального захисту населення, повідомляє Громадське радіо. З початком так званої верифікації соціальних виплат тільки в Орджонікідзевському районі Маріуполя без пенсій та адресної допомоги на оплату житла та комунальних послуг залишилося понад 10 тисяч осіб.

Марія Литвинова разом з чоловіком і дочкою інвалідом переїхала до Маріуполя в лютому минулого року з Горлівки. З тих пір, за її словами, вони безвиїзно знаходяться в Маріуполі. Новина про те, що виплата пенсій та адресної допомоги на оплату орендованого житла і комунальних послуг тимчасово припинена для всіх членів її сім'ї, для жінки стала справжнім шоком.

[caption id="attachment_139961" align="aligncenter" width="960"]Марія Литвинова Марія Литвинова[/caption]

Два роки тому я приїхала в Маріуполь разом з чоловіком. Дочка хвора. Стоїмо на квартирі, пенсію не дають, за квартиру платити нічим. Чим жити і як далі? Чому пенсію затримують? Треба і ліки купувати, а за що? І за квартиру платити - господар вимагає гроші. І чому так все довго, - не приховуючи сліз, розповідає переселенка з Горлівки.

Соцспівробітники розводять руками. Кажуть, що розуміють відчай людей, але змушені виконувати вимогу уряду. — Ми просто виконуємо розпорядження Кабінету Міністрів» - заявив кореспонденту «Громадського радіо» начальник Орджонікідзевського районного управління праці та соціального захисту населення Маріуполя Віктор Стригунов. Чиновник пояснив механізм, відповідно до якого приймається рішення про тимчасове призупинення соціальних виплат переселенцям. — База переселенців, яка знаходиться в управлінні праці та соціального захисту населення, база СБУ і база переміщених осіб прикордонної служби накладаються і виявляються невідповідності. Таким чином, людина автоматично випадає. Ми на сьогоднішній день закрили виплати тим людям, які прибули до нас до введення пропускного режиму через КПВВ. Тим, які проживають тут і не позначилися в силових структурах. Якщо ви пам'ятаєте, у нас в 2014 році було масове переселення людей з Донецька, Макіївки, коли почалися обстріли. Тобто, на той момент не потрібні були пропуски, як такої межі не існувало. Контрольно-пропускні пункти були відсутні. Ось цим людям зараз потрібно підтвердити своє проживання, що вони зараз і роблять, - зазначив начальник Орджонікідзевського районного управління праці та соціального захисту населення Маріуполя Віктор Стригунов. Для підтвердження фактичного місця проживання переселенцям необхідно самостійно звернутися до районних управлінь праці та соціального захисту населення, а також управління пенсійного фонду. Після звірки документів, кажуть соцпрацівники, виплати будуть негайно відновлені. Повністю процес перевірки фактичного місця проживання переселенців в Маріуполі планують закінчити в середині квітня.

Читайте також: Донецькі переселенці перемогли на фестивалі соціальних роликів

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У поліції опублікували відео з моментом затримання викрадачів дитини в Києві

З'явився відеозапис, на якій зображено затримання дівчини, яка 20 жовтня викрала немовля в Києві....

Це може бути цікавим

Плата за газ знову збільшиться

НАК "Нафтогаз України" опублікувала цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 листопада 2017 року, для промислових споживачів та інших суб’єктів господар....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Элегантная Анджелина Джоли появилась на красной дорожке в платье российского бренда

42-летняя актриса Анджелина Джоли появилась на премьере мультфильма "Кормилица" с двумя своими дочерьми – 11-летней Шайло и 12-летней Захарой....