Торгуєш первоцвітами — проведеш вечір у кайданках

Саме це сталось із представниками гурту циган, що торгували підсніжниками у автомобільних заторах на вулиці Саксаганського у Києві 4 березня.

Впродовж останнього тижня з різних кінців міста надходить однакова інформація: на автодорогах міста з уповільненим рухом орудує група циган, що торгує первоцвітами. За однією з таких груп, що “працює” у центрі Києва, активісти встановили попереднє спостереження і з`ясували цікаві деталі. Група працює скоординовано, з чітким розподілом обов`язків, що говорить про чудову організацію цього так званого бізнесу. У групі присутні як звичайні продавці, що ходять повз авта, які стоять у пробці, пропонуючи водіям товар, так і постачальники, що підвозять первоцвіти на дорогих позашляховиках. Також у гурті присутній смотрящий-касир, що час від часу збирає в торговців готівку та слідкує за безпекою. У разі появи небезпеки (патрульного автомобіля, активістів тощо) смотрящий дає команду і гурт миттєво розсипається по завулках. Також команду “шухер” може подати і будь-хто із торговців у разі небезпеки.

Цікаво, що сам гурт складається із мешканців Закарпаття, що спеціяльно прибули у Київ “займатись первоцвітним бізнесом”. Також очевидно, що в груп торговців є постачальник, імовірно на залізниці, що забезпечує щоденне надходження товару торговцям, бо вид рослин, якими торгують цигани, має переважно закарпатське походження. Рентабельність “бізнесу” - окрема тема. Букет білоцвіту, що кур`єри на вокзалі збувають дрібним перекупникам по 5 гривень за штуку, цигани на вулицях Києва пропонують за 30-50 гривень! Отже, висока рентабельність є додатковим стимулом процвітання “циганської торгівлі”.

Втім, екологічна громадськість міста не збирається сидіти, склавши рук. Щоденні рейди на торговців дають перші результати, від вилученого та знищеного товару до затримань конкретних порушників. Так, увечері 4 березня день торгівлі для чергового представника зграї завершився подорожжю у кайданках в Голосіївський райвідділок поліції. Така ж доля у найближчому майбутньому чекатиме і інших торговців первоцвітами,- переконані активісти.

До рейду долучились активісти Екозагону, Національний екологічний центр України Волонтери WWF в Україні Дружина охорони природи "Зелене майбутнє" Environment People Law (EPL)/Екологія - Право - Людина (ЕПЛ)

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мережу обурив "герой парковки" в Києві

У мережі активно обговорюють фото, на якому зафіксовано "героя парковки" в Києві, який припаркував автомобіль Audi відразу на двох місцях для людей з обмеженими можли....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Закрити офшори. Як ЄС відповість на скандал навколо Panama Papers

Комітет з розслідування Європейського парламенту з питань відмивання грошей та ухилення від сплати податків (PANA) 18 жовтня ц....