Екологи закликають повідомляти про факти продажу первоцвітів

Громадська організація "Екоцентр" склала інструкцію для тих, хто побачив факт продажу первоцвітів.

Її активісти розмістили на сторіці в Фейсбук:

Етап І. Просто поінформуй поліцію. Важливо показати, що нас хвилює торгівля первоцвітами і ми негативно ставимося до цього! І чим більше нас буде - тим більша ймовірність, що держава почне серйозно ставитися до захисту Червонокнижних рослин. Для цього: 1. Подзвони до поліції, набравши 102. 2. Заяви про правопорушення згідно ст. 88-1 Адміністративного Кодексу України - торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України. 3. Точно назви локацію порушення.

Етап ІІ. Складання протоколу/затримання порушників 1. По можливості дочекайся на приїзд патруля. 2. Вимагай від поліції складання протоколу на адміністративне порушення. Поліція ПОВИННА скласти протокол принаймні по статті 160 адмінкодексу і вилучити первоцвіти (цитата з адмінкодексу: торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян З КОНФІСКАЦІЄЮ ПРЕДМЕТІВ ТОРГІВЛІ або без такої). 3. Наполягай затримати продавців і доставити їх до екоінспекції.

Не ведися: Під час затримання порушники часто кажуть, що ці квіти вони виростили у себе на городі і навіть мають дозвіл сільської ради на їх продаж. Знай, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги, однаково не дає права їх продавати. Оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Також порушники можуть вдастися до хитрощів, сказавши, що у Червоній книзі тільки підсніжник двопелюстковий, а у них - трьохпелюстковий тощо. Пам`ятай, що ВСІ підсніжники занесені до Червоної книги України!

Не будь байдужим! Зупини торгівлю первоцвітами!

Читайте також: Під час видобутку бурштину на Житомирщині затримали трьох киян

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Информатора "ЛНР" посадили на четыре года

В Луганской области приговорили к трем годам и семи месяцам заключения информатора самопровозглашенной Луганской народной республики....

Це може бути цікавим

Церетелі шокував мережу висловлюванням про Сталіна

Скульптор і художник Зураб Церетелі, який є автором нового бюсту Йосипа Сталіна, здивував користувачів мережі своїм висловлюванням про радянського диктатора....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало відомо про жорстоке вбивство українця в Німеччині

У Німеччині біженець з Казахстану забив до смерті громадянина України....