Командувач НАТО: ІДІЛ "поширюється серед біженців, як рак"

Біженці з Близького Сходу і з Північної Африки «маскують переміщення» терористів і злочинців, заявив у вівторок конгресу командувач силами НАТО в Європі. Тим часом, правозахисні організації стверджують, що у біженців немає ніяких таємних мотивів, окрім прагнення врятуватися від війни. У своєму виступі перед сенатським комітетом з питань збройних сил американський генерал Філіп Брідлав (Philip Breedlove) підкреслив, що терористична організація «Ісламська держава» «поширюється серед біженців, як рак». Члени організації «користуються найбільш зручними шляхами, погрожуючи європейським країнам і нашій країні», додав він.

Про це пише The Guardian. Брідлав також зазначив, що бомбардування, які Росія веде в Сирії, підтримуючи авторитарного лідера Башара Асада, «жахливо посилюють проблему».

Авіаудари, формально спрямовані проти ІДІЛ, але найчастіше наносяться по різним повстанським угрупованням, які борються з Асадом, імовірно, забрали життя понад 1000 мирних жителів, в тому числі дітей. За словами Брідлава, завдання цих безладних ударів - залякати сирійців і змусити їх рушити в сусідні країни і в Європу. Як стверджує Брідлав, Кремль і Асад намагаються використовувати міграцію як зброю, послабити з її допомогою єдність Європи і нанести удар по європейській інфраструктурі. Генерал заявив, що європейські націоналісти, які виступають проти імміграції, також послаблюють Європу і здатні самі породжувати загрозу насильства.

Брідлав, що прийняв командування європейськими силами НАТО в 2013 році, з самого початку виступав за військове укріплення Європи, називав Росію «довгостроковою загрозою існуванню США» і вимагав, щоб Європа і Америка активніше протидіяли Асаду і ІДІЛ в Сирії.

На прохання журналістів підкріпити свої твердження статистикою Брідлав відповів: «Я не можу дати вам точної оцінки припливу».

Брідлав підкреслив відмінність між «злочинністю, терористами і бойовиками-іноземцями» і додав, що він бачив у пресі повідомлення, згідно з якими в Європу повернулися до 1500 бойовиків, що воювали в Сирії.

«Я не хочу говорити про розвіддані», сказав він на прес-конференції, але пояснив при цьому, що «багато країн» очікують теракти.

Конгрес і різні експертні структури сильно розходяться в оцінці кількості іноземних бойовиків в Сирії. 1500 осіб - це одна з найвищих оцінок кількості бойовиків, які повернулися в західні країни.

Хоча заяви Брідлава відображають страхи, що поширилися в суспільстві після листопадових терактів в Парижі, правозахисники наголошують, що майже всі учасники цих терактів мали французьке або бельгійське громадянство. На думку активістів, лише вкрай незначна меншість біженців симпатизує терористам.

«Ми говоримо про голки в стозі сіна, - вважає директор програми з прав біженців Human Rights Watch Білл Фрелік (Bill Frelick). - Я не стверджую, що небезпечних голок в цьому стозі немає, але в основному мова йде про людей, які шукають захисту і не мають поганих намірів. Я б сказав, що вони, навпаки, вдячні всім, хто готовий їм допомагати». На думку Фрелік, Брідлав дивиться на ситуацію з біженцями «крізь військову призму».

«Зрозуміло, міркування безпеки не можна скидати з рахунків, - зауважив він, - проте якщо відштовхувати людей назад у вогонь, це може викликати ланцюгову реакцію - наприклад, закриття кордонів в Угорщині, Греції та Туреччини, - що буде не менш небезпечне для стабільності, ніж загрози, про які говорить генерал Брідлав».

Організація Amnesty International також закликала уряди не посилювати кризу і не блокувати приплив біженців. «Те, що сталося в Парижі жахливо, але якщо піддаватися страху, це нікого не захистить», - заявив після терактів директор організації Джон Дальхейзен (John Dalhuisen).

Відмова давати людям притулок «стала би боягузливим ухиленням від відповідальності і трагічною перемогою терористів над людством», додав він.

Фахівці з боротьби з тероризмом стверджують, що війни на Близькому Сході і в Північній Африці збільшили приплив зброї в Європу, однак, незважаючи на це, більшість терористів і їхніх пособників складають доморощені радикали. «Багато з прихильників радикалів виросли або народилися тут і мають західні паспорти», - заявив в минулому році Los Angeles Times професор кафедри військових досліджень лондонського Кінгс-коледжу Рейнауд Лендерс (Reinoud Leenders).

З тих пір, як в 2011 році в Сирії почалася громадянська війна, від неї бігли 4,5 мільйона чоловік. Ще сотні тисяч людей втекли від воєн в Лівії, Іраку і Афганістані. Більшість біженців прийняли Туреччина, Ліван і Йорданія, розмістивши їх у величезних таборах - у багатьох випадках в поганих умовах. За оцінками ООН понад 300 000 чоловік спробували переправитися через Середземне море. Тисячі з них загинули в процесі цих спроб. Минулого місяця НАТО приєдналася до регіонального патрулювання, спрямованого проти контрабанди людей і зброї морським шляхом. Читайте також: Бельгія контролюватиме кордон з Францією, щоб попередити наплив мігрантів

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Папу Римського звинуватили в єресі

Кілька десятків католицьких теологів, священиків і академіків висунули офіційні звинувачення в єресі в адресу Папи Римського Франциска після його промови в 2016 ро....

Це може бути цікавим

Ярош вказав на сумну тенденцію в ЗСУ

Відчутні позитивні зміни у Збройних силах України можуть бути знищені через появу в армії великої кількості людей з неправильною мотивацією....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У мережі розгорівся скандал через виділення бійцям АТО землі на смітнику під Києвом

Офіцерам-ділянкам АТО з Київського гарнізону виділили земельні ділянки на смітнику....