Відкладення виборів до столичних райрад запускає процес «де-децентралізації»

Відкладення виборів запускає процес «де-децентралізації» або згортання самоврядування. Еліти не готові ділитися владою, навіть символічною. Таку думку висловив активіст Соціального руху Віталій Дудін. 

- Неголосування фракції «Солідарність» дозволяє прояснити, яку все ж таки позицію вона займає у питанні розвитку самоврядування. Залишається менше сумнівів у тому, що за зверненням маргінальної організації «Наждак», що зупинила вибори до райдрад у суді, стояла офіційна столична влада. Саме перенесення влади на нижчий рівень разом з впровадженням механізмів прямої демократії є цивілізованою практикою, що наближає владу до громадян. Безумовно, в умовах домінування у політиці тих, хто домінує в економіці, представницькі посади можуть зайняти ставленики бізнесу. Тим не менш, райради стали би ланкою, до якої громадяни пред’являли свої претензії, - зазначає Дудін.

За його словами, районні ради дійсно не є повноцінними суб’єктами політики, але їх поява прискорила би процес конкретизації їхніх повноважень.

- Для багатьох киян комунікація з представниками влади на рівні свого району стала би «школою самоврядування». Розподіл ресурсів найлегше проконтролювати на нижчому рівні. Йдеться про кошти шкіл, комунальних служб, лікарень, центрів дитячої творчості, дитсадків, закладів харчування і т.д. На балансі окремих РДА (наприклад, у Шевченківському районі) перебувають навіть автотранспортні підприємства, гімназії столичних університетів та музеї, - підкреслив він.

На думку активіста, за відкладенням виборів стоїть намір верхівки Київради контролювати комунальну власність, поки вона знаходиться у віданні КМР, а не райрад, а також небажання витрачати кошти на вибори, оскільки правляча партія може конкурувати лише за рахунок грошей.

- Тому за реалізацію права на вибір киянам ще доведеться поборотись. Якщо вибори будуть відкладені, то киянам слід використати час для формування нових об’єднань, непов’язаних з бізнесменами і здатних оновити муніципальну політику, - підкреслив Дудін.

Читайте також: 80% плагіату знайшли в проекті рішення Кличка щодо райрад

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как выбрать детскую коляску

Детская коляска - это неизменный атрибут и огромная помощь для молодых родителей, которая позволяет гулять, укладывать спать, легко перемещать детские вещи, игрушк....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Луценко лично подписал обновленное подозрение Довгому

Генеральный прокурор Юрий Луценко лично подписал сообщение о подозрении народному депутату Олесю Довгому ("Воля народа")....