Після зміни клімату люди помиратимуть через брак фруктів і овочів

В результаті кліматичних змін все менша кількість якісних фруктів і овочів будуть доступні людям. Через це до 2050 року більше 500 тисяч осіб у рік можуть померти по всьому світу, пише Українська правда. Життя з посиланням на The Guardian.

Видання посилається на нове дослідження, яке було виконане на замовлення Oxford Martin Programme on the Future of Food.

Вчені прийшли до висновку, що глобальне потепління може вплинути на якість харчування і доступність певних продуктів для людей.

Дослідження показало, що зміна клімату знизить доступність населенню фруктів і овочів у 2050 році на 4%, червоного і обробленого м'яса – 0,7%, а загалом калорійність їжі понизить на 3%.

Науковці підкреслюють, що ці продукти (зокрема, овочі і фрукти) мають життєво важливе значення у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, інсультами і видами раку, які пов'язані з харчуванням, а це значить, що вплив зміни клімату на здоров'я людей раніше недооцінювали.

Навіть невеликі зміни у харчовому раціоні всього світу можуть швидко призвести до сотні тисяч смертей. Тягар, який лягає на здоров'я у зв’язку зі зміною клімату, набагато більше, ніж ми думали, – зазначає Пітер Скарборо з Оксфордського університету.

Дослідження розглядало кілька сценаріїв, аналізуючи різні підходи до виробництва сільськогосподарських культур, економічного розвитку, торгівлі та зміни клімату.

За найгіршим прогнозом 529 тисяч людей можуть померти у 2050 році. За оптимістичним сценарієм – 154 тисяч.

Скарборо пояснює, що зменшити число смертей допоможе скорочення викидів вуглекислого газу, підвищення якості освіти та доступності фруктів і овочів.

У свою чергу професор Енді Чаллінор з Університету Лідса, який не брав участі у цьому дослідженні, зазначив, що "з року в рік мінливість виробництва продуктів харчування стає все більшою і робить глобальні продовольчі ринки більш непередбачуваними".

Це відважна спроба кількісно оцінити вплив зміни клімату на майбутнє виробництва продуктів харчування. Дуже важко оцінити точно, що ці наслідки будуть, але можна з упевненістю сказати, що тиск на сільськогосподарське виробництво, безумовно, буде більше через зміни клімату, – підсумував він.

Читайте також:  Укргідрометцентр б’є на сполох через підвищення температури влітку

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

92-летнюю бабушку Анны Седоковой ограбили в собственной квартире

Певица Анна Седокова поделилась с поклонниками печальной новостью....

Це може бути цікавим

Сооснователь Apple Стив Возняк запустил онлайн-университет

Сооснователь Apple Стив Возняк запустил собственную образовательную онлайн-платформу Woz U, призванную подготовить IT-специалистов нового поколения....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....