Екологи: Поліція саботує проведення операції Первоцвіт-2016

Щовесни в Україні проходить кампанія по боротьбі з торгівлею ранньоквітучими квітами, зокрема, під сніжниками, яка має назву «Первоцвіт». Кампанія проводиться громадськими активістами, Державною екологічною інспекцією, із залученням, в тому числі, працівників Національної поліції.

І щороку ця кампанія супроводжується одним і тим самим – саботажем зі сторони представників правоохоронних органів. Цього року було сподівання, що оновлена поліція якісніше виконуватиме свої обов’язки, але перші ж весняні дні показали, що ситуація жодним чином не змінилась.

Працівники поліції відмовляються складати протоколи на порушників і конфісковувати квіти, не реагуючи на численні звернення громадян.

Характерний випадок стався вчора, 3 березня, ввечері в Києві на станції метро Академмістечко, де відбувався масовий продаж підсніжниками. Активісти виявили не лише букетики в руках продавщиці, але і ще не до кінця розпродану сумку, повну квітів. Інспектор патрульної поліції Владислав Олегович Пустохін відмовився складати протокол по 160 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, відмовився конфіскувати квіти і не дав зробити це активістам, відпустивши продавщицю «під чесне слово» не торгувати квітами надалі.

Вчора ж, 3 березня, у Києві стався інший характерний випадок – патрульні, після години (!) очікування активістами, відмовились приїжджати на виклик на Севастопольській площі, аргументувавши це тим що їх керівництво порадило у такому разі звертатись до дільничного. Дільничний, що представився Сергієм , здійснивши невдалу спробу конфіскувати квіти, відмовився від спроб припинити нелегальну торгівлю, обмежився усним попередженням і також не став складати протоколи на порушення.

На Лук’янівці, 25 лютого, стався інший характерний випадок: чергові патрульні відмовились складати протоколи, посилаючись на слова продавщиці, що квіти «вирощені на присадибній ділянці», що насправді не відповідає дійсності.

Для того, щоб припинився саботаж боротьби із квітковими браконьєрами, наводимо короткий лік без: так, протоколи за статтями 88-1 (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) і 90 (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) Кодексу України про адміністративні правопорушення має право складати тільки екоінспекція, але, згідно статті 255 того самого кодексу, поліція зобов’язана складати протоколи по статті 160 (Торгівля з рук у невстановлених місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якого, в тому числі, має право конфісковувати квіти: «Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої».

Продаж квітів, навіть суто теоретично вирощених на присадибній ділянці, заборонено ст. 19 Закону України «Про Червону книгу України»: "Спеціальне використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється".

Відповідно, у описаних вище випадках, працівники поліції порушили Закон України «Про Національну поліцію», не припинивши протиправні дії.

Екологи звертаються до керівництва МВС України і керівництва Національної поліції України з вимогою провести роз’яснювальну роботу із особовим складом Національної поліції для ефективної роботи останньої по ліквідації точок незаконної торгівлі і притягненні квіткових браконьєрів для відповідальності. Також вимагаємо притягти до відповідальності патрульного поліції Владислава Олеговича Пустохіна, за невиконання ним службових обов’язків.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Маск раскроет главную цель SpaceX

Глава SpaceX Илон Маск в Twitter пообещал раскрыть новые подробности системы ITS (Interplanetary Transport System), предназначенной для колонизации Марса, представленной год назад....

Це може бути цікавим

В Умани между паломниками-хасидами произошла резня

В Умани между паломниками случился внезапный конфликт, в результате которого один из них получил ножевое ранение....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Кураторы из РФ снова урежут финансирование "ЛДНР", главари недовольны

Руководство управления президента РФ по социально-экономическому сотрудничеству с государствами–участниками СНГ проинформировало главарей «ЛДНР» о необходимо....