Портал "Медіазона" опублікував повний текст виступу української льотчиці Надії Савченко в ході сьогоднішніх дебатів у її справі, яка слухається в Донецькому міському суді Ростовської області Російської Федерації (РФ).

"Російські журналісти винні у брехні, у висвітленні подій в Україні. Вони також винні в тому, що вони нехтували засобами безпеки. Тут була доведена провина російських телеканалів. Вони винні в тому, що відправляли людей на вірну смерть заради красивої картинки. Була доведена провина російських військових – вони винні в окупації. Була представлена маса доказів, як громадяни Росії, як Єгор Русскій, брали участь у вбивствах і тортурах. Тут була доведена провина ФСБ та Слідчого комітету. ФСБ викрадає людей, як у випадку із Сенцовим (засуджений в Російській Федерації за звинуваченням у тероризмі український режисер Олег Сенцов, - ред.). Доказом тому є і 40 зліплених судів у моїй справі", - сказала в ході дебатів Савченко.

За словами льотчиці, за ці два роки вона переконалася, що у представників російського Слідчого комітету немає "ані законів, ані совісті", а є лише "замовлення Кремля", який вони виконують.

"У цьому суді була доведена провина російської влади – вони винні в захопленні Криму, в розв'язуванні боротьби на Донбасі, вони лізуть скрізь і геноцидом вибивають населення в Чечні, Абхазії. Скрізь інтереси російської держави домінують над інтересами населення. У цьому суді була не доведена лише моя провина. Я офіцер української армії, я виконувала свій обов'язок. Ви не маєте ніякого права судити мене. Говорячи про моє висока зарозумілість, чим більше я зустрічаю таких людей, як прокурор Юношев і слідчий Маньшин, тим вище росте моя самооцінка", - заявила українка.

Савченко також підкреслила, що "якщо суд бере більше двох тижнів на винесення вироку", з завтрашнього дня, 3 березня, вона починає сухе голодування. "Я не хочу чекати ніякого обміну, якщо міняти винного на невинного... Я невинна людина, ніяких обмінів, жодних торгів, ніякого затягування часу. Я чекати не буду", - зазначила льотчиця.

Крім того, вона заявила, що "російські вороги" - це ті, хто на чужій території зі зброєю", а "новонароджений і бабуся – це не вороги".

Закінчивши свою промову, Савченко сказала, що погано себе почуває і хоче виїхати. Після того, як адвокат льотчиці Марк Фейгін попросив суд продовжити дебати завтра, вона сказала: "Зараз російські журналісти напишуть, що Савченко себе погано почуває".

Повний аудіозапис виступу українки у своєму Twitter опублікував адвокат Микола Полозов.

Зазначимо, сьогодні Донецький міський суд Ростовської області перейшов до заключного етапу розгляду справи української військовослужбовцем Надії Савченко – дебатів сторін процесу. Підсудну звинувачують в незаконному перетині російського кордону і пособництві у вбивстві журналістів телеканалу "Росія 24". Захист Савченко наполягає на її невинності.