Нардепи змусять здавати декларації про доходи всіх українців

Законопроект нардепів Юрія Луценка і Олександра Кірша "Про нульову декларацію" виставили на порядок денний. Цей законопроект змусить всіх повнолітніх пред'являти як доходи, так і витрати за рік.

У разі, коли витрати перевищать доходи, доведеться знаходити пояснення для фіскальної служби України, мовляв, звідки взялося додаткове "добро" і крім цього, доведеться ще й податок з них заплатити.

Про це повідомляє Сегодня.ua

Після того, як законопроект втілять в життя, кожен українець повинен буде особисто заповнити форму під назвою "нульова декларація". У цій формі потрібно буде вказати всі володіння і дорогі активи. Існує також один цікавий момент - про яхти, літаки, особняки та інше багатство, яке було на момент підписання, ніхто не буде питати - звідки воно взялося і за які кошти - буде прийнято як нульова точка відліку. A ось з наступного року потрібно буде декларувати як доходи, так і витрати. У разі, коли сума витрат буде перевищувати дохід, і не буде чіткого пояснення, що податок сплачений з усієї суми, то доведеться заплатити податок у розмірі 21% від надбавки від заявленої суми, a потім ще 22% - єдиний соціальний внесок. Такі "замовчування" можна буде виявити тільки в разі придбання майна, яке підлягає реєстрації. Всі українці повинні будуть вказати в декларації все майно, яким вони володіють і всі доходи, які мають. Луценко запевнив, що таким чином закон приверне тіньові гроші в економіку, наповнить казну і поліпшить інвестклімат.

Президента Украналітцентра Олександра Охріменко каже, що від такого нововведення постраждають мешканці, які не мають офіційного доходу, серед яких багато українців з провінцій. Так їм будуть нараховувати податки хоча б на доходи в розмірі прожиткового мінімуму - з 1378 грн. доведеться заплатити близько 300 грн. Їм теж доведеться платити єдиний соціальний внесок. Це частково пов'язано з тим фактом, що кваліфікованих кадрів реально не вистачає. Тому потрібно хоча б 2-3 роки перехідного періоду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине могут ограничить авиаперелеты по восточным регионам

Министерство инфраструктуры пытается не допустить ограничений перелетов в восточной части Украины....

Це може бути цікавим

Intel представила процессоры Core восьмого поколения

Компания Intel представила процессоры Core восьмого поколения под кодовым названием Coffee Lake для десктопных устройств....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В ООН отметили, что положение прав человека в оккупированном Крыму ухудшилось

Положение в области прав человека в Крыму значительно ухудшилось в условиях российской оккупации полуостроваОб этом говорится в докладе Управления ООН по правам ....