Зубко розповів, чому субсидії - це інвестиції

Без створення Фонду енергоефективності українська економіка не зможе ефективно зростати. Нинішня модель субсидіювання не дає можливості збільшити ресурси для проведення реформ в країні.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час відкриття Українського енергетичного форуму.

«Ми винесли на публічне обговорення Концепцію Фонду Енергоефективності. Його задача дати відповість на три питання - залучення субсидій на заходи з енергоефективності, зміна системи субсидій і створення мотивації для проведення таких заходів споживачами, а також питання взаєморозрахунків між учасниками енергетичного ринку», - сказав Геннадій Зубко.

В свою чергу, віце-президент енергетичного союзу Європейської комісії Марош Шефчович позитивно оцінив ідею створення Фонду енергоефективності для заощадження та ефективного споживання енергоносіїв в Україні.

«Енергоефективність є ключовим компонентом національної безпеки, економічної модернізації та добробуту українських громадян. Моя власна країна Словаччина пройшла подібний процес за 25 років. Я знаю, наскільки це складно», - сказав він.

«Хочу відзначити певний прогрес України в цьому питанні – цілий ряд ініціатив було запущено за останній час з метою допомогти домогосподарствам зменшити споживання газу. Але Україні потрібен прорив в правовій базі. Європейські експерти повністю підтримують Україну на шляху до цього. Прийняття законопроектів про енергоефективність будівель та вимірювання і виставлення рахунків дозволить створити Фонд Енергоефективності, про який говорив сьогодні Геннадій Зубко. Я вдячний Віце-прем'єр-міністру за його зусилля в цьому напрямку. Впевнений, що Європейський Союз та інші міжнародні партнери можуть підтримати таку ініціативу», - зазначив єврокомісар.

Геннадій Зубко пояснив, що у 2015 році із Держбюджету на виплату субсидій було виділень 14 млрд грн , у 2016 році на виплату субсидій закладено 35 млрд грн.

«В наступному році ми очікуємо що ця сума значно зросте. Економіка жодної держави не в змозі витримати такий тиск», - зазначив він.

«Україна споживає енергії втричі більші ніж будь-яка інша країна східної Європи. Сьогодні потрібні серйозні кроки по скороченню та заощадженню споживання енергоносіїв всіма учасниками - споживачами, надавачами послуг та промисловцями», - додав він.

«В цьому контексті питання енергоефективності набуває стратегічного значення для України», - підкресли Геннадій Зубко.

За його словами, енергоефективні заходи дозволять реально економити і зменшити втрати енергії до 15% на підприємствах, які генерують теплову енергію, до 20% на мережах, до 50% на житлових будинках.

«Це величезний ринок енергоефективності, який відкритий до інвестицій. Його обсяг 40 млрд доларів. Цей ринок швидкоокупний», - підкреслив урядовець.

За його словами, розвиток цього ринку дасть створення до 100 тис. робочих місць та значний мультиплікативний ефект, який сприятиме розвитку будівельної галузі, будівельних матеріалів.

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіоном готується пакет законопроектів про ринок енегоефективності: про енергоефективність будівель, про енергоефективність, до другого читання доопрацьовується законопроект про житлового-комунальні послуги.

«В минулому році було зроблено велику законодавчу роботу - прийнято закон про ринок природного газу, про фінансову стабілізацію НАК «Нафтогаз України». Завтра на засідання уряду буде впевнено законопроект про поєднання до ринку електричних мереж», - сказав він.

Нагадаємо Мінрегіон відповідальний за впровадження реформи енергоефективності в Україні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Николь Кидман получила еще одну награду за «Большую маленькую ложь»

В минувшие выходные Николь Кидман получила престижную телевизионную премию «Эмми» как лучшая актриса в мини-сериале, но на этом список наград Николь за сериал «Бо....

Це може бути цікавим

СБУ нашла новый компромат на Россию

Служба безопасности Украины и военные обнаружили оружие российского производства в районе проведения АТО....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....