Українці лікують себе самі і вважають, що держава не піклується про їх здоров’я

Переважна більшість опитаних вважає, що держава не піклується про здоров’я громадян, про це свідчать дані січневого он-лайн опитування «Моніторинг сприйняття прогресу реформ», який TNS проводить спільно з Національною радою реформ.

Значуще більше тих, хто вказав, що держава взагалі не піклується про здоров’я громадян – серед жителів Східного регіону (49%), тих, хто підтримує інтеграцію України з Митним Союзом (60%), а також противників Майдану (54%).

Більшість респондентів надають перевагу самостійному лікуванню та рекомендаціям в інтернеті, а от консультація у лікаря лише на третьому місці.

Варто відзначити, що у порівнянні з даними вересня 2015 року, частка тих, хто лікувався самостійно без звернення до лікаря зменшилась (38%), що може бути пов’язаною з епідемією важкого грипу, під час якої самолікування було вкрай небезпечним.

Кожен п'ятий респондент звертався за порадами до сімейного лікаря або лікаря-спеціаліста, стільки ж опитаних отримали рекомендації фармацевта в аптеці і лікувалися згідно них.

Лише 1% респондентів вказали, що зверталися за направленням до страхової компанії.

При цьому, у порівнянні з вереснем 2015 року значуще знизився показник доступності ліків. А переважна більшість респондентів вказали на те, у разі захворювання їх фінансовий стан суттєво погіршується. «Усе це є свідченням того, що підхід до фінансування охорони здоров’я має змінюватись кардинально. Ми повинні позбутись постарадянського сприйняття «безкоштовності» медичних послуг і чесно відповісти на питання: а скільки ж це реально має коштувати? Нова модель фінансування галузі має базуватись на кількох основоположних засадах: створення чітких зобов’язань між сторонами відносин у медичній сфері; запровадження контрактних відносин між закупівельниками та надавачами послуг; зменшення неформальних платежів населення; захист користувача медичних послуг від різкого зростання витрат у разі виникнення хвороби та створення єдиного замовника медичних послуг – Національної агенції з фінансування охорони здоров’я» - коментує Павло Ковтонюк, проектний менеджер реформи охорони здоров’я Національної ради реформ.

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах.

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна на сайті Національної ради реформ reforms.in.ua.

Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 26.01.2016 – 04.02.2016. Географія дослідження - вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

Довідка:

Компанія TNS в Україні - це представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень - компанії TNS. Україна є однією з 80 країн, де працює TNS, надаючи послуги на найвищому професійному рівні. З осені 2008 року TNS Входить до складу Kantar Group, дослідницького підрозділу світового рекламно-комунікаційного холдингу WPP.

Національна рада реформ створена для забезпечення політичного консенсусу у процесі проведення реформ, який складається з представників всіх зацікавлених сторін та є майданчиком для пошуку консенсусу і прийняття рішень. Основними завданнями Національної ради реформ є визначення пріоритетів реформ, координація дій із реформування, моніторинг реалізації та досягнення цілей реформ. Рішення Національної ради реформ приймаються за умови консенсусу всіх учасників, що забезпечує узгодженість позицій у процесі реформ

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Олександра Персикова,

Менеджер зі зв’язків з громадкістю

TNS в Україні

+38-095-268-04-14

oleksandra.persykova@tns-ua.com

Петро Іванов,

Директор з комунікацій Проектного офісу

Національної ради реформ

+38-067-233-79-13

petro.ivanov@reforms.in.ua

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

В центре Киева восстановят работу двух трамвайных маршрутов

Сегодня, 20 сентября, закончится капитальный ремонт трамвайных путей на улице Дмитриевская....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Колин Джост рассказал о своем романе со Скарлетт Йоханссон

На прошедшей в минувшее воскресенье церемонии вручения теленаград «Эмми» Колин Джост, со-ведущий шоу The Saturday Night Live, вынужден был отвечать на вопросы журналистов не....