Через новий податок на нерухомість «соцжитло» дістанеться друзям влади, - депутат

Фракція «Об'єднання «Самопоміч» у Київраді проти нового податку на будівництво житла, введення якого будуть розглядати на наступній сесії. 1,25% від загальної площі житлових приміщень зробить і без того дороге житло в столиці ще дорожчим і недоступним.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав депутат фракції «Об'єднання «Самопоміч» у Київраді, голова комісії з питань власності Леонід Антоненко.

«Податок непрямий і сплачується натурою, тобто квартирами. Розмір податку – 1,25% від загальної площі житлових приміщень. Якщо в будинку 500 квартир, то 6 квартир повинні бути передані місту безкоштовно. Це на додаток до тих 4% від кошторисної вартості будівництва, яку забудовник сплачує місту в будь-якому випадку. Податок пропонують ввести «заднім числом» і стягувати з кожного будівництва, яке ще не введене в експлуатацію», - пише депутат.

За його словами, такий податок існував раніше, але в 2011 році з прийняттям нового реформаторського закону про регулювання містобудівної діяльності був скасований.

При цьому підхід влади до вирішення проблеми – податок необхідний, щоб створити житловий фонд соціального призначення, зокрема, для забезпечення учасників АТО і членів їх сімей, – Леонід Антоненко вважає не зовсім правильним.

«Добрі наміри підтримки тих, хто потребує квартир, слід фінансувати з бюджету на основі прозорих конкурсів і процедур. Ніколи не повірю, що елітне житло, на частку якого припадає кожен другий будинок, який будують в Печерському або Шевченківському районах, буде передано учасникам АТО. Квартири дістануться тим, кому завжди діставалися, – друзям влади або тим, з ким влада хоче подружитися. В результаті кожен інвестор, включаючи тих, хто збирає на соціальне житло останні кошти, фінансуватиме бажання влади сподобатися своїм друзям. А житло стане ще менш доступним», – впевнений депутат.

У той же час, відзначає він, заявлені цілі заслуговують на увагу, тому фракція «Самопомочі» пропонує більш прозорі шляхи вирішення питання щодо забезпечення соцжитлом.

«Забудовники отримують від Київради об'єкти комунальної власності і розташовані під ними земельні ділянки абсолютно безкоштовно – під обіцянку передати місту колись в майбутньому ту ж кількість квадратних метрів, яка буде віддана і знесена. Ось ресурс, який слід задіяти і використовувати. Комунальна нерухомість і розташована під нею земля повинні продаватися на аукціоні. Виручені кошти можуть бути спрямовані на покупку скромного соціального житла для тих, хто його потребує», – підкреслив Леонід Антоненко.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Эпидемия ВИЧ в России вышла из-под контроля

Ежедневно в России 80 человек умирают от СПИДа из-за несостоятельности системы здравоохранения и отсутствия политической воли в борьбе с эпидемией, пишет швейцарс....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....