​ШARAVARABAND, українська музика без «шароварщини»  

4 березня ШARAVARABAND запрошує  на  один з найцікавіших концертів цієї весни усіх поціновувачів гарної української музики!  ШARAVARABAND це новий сучасний формат оркестру народних інструментів, що розвиває інтерес до українських народних інструментів, їх нового сучасного звучання. В програмі концерту - авторські композиції та  українські народні пісні з усіх  регіонів країни.

Напередодні великого київського концерту Святослав Кондратьєв, відомий скрипаль та керівник ШARAVARABAND - дав інтерв`ю для видання ​socportal.info, де розповів про створення оркестру, музику, яку грає оркестр та шароварщину. Нижче – уривки з цього інтерв’ю:

«Я сам професійний музикант – закінчив львівську консерваторію, як скрипаль, і мені було цікаво спробувати реалізувати ідею створення сучасного народного оркестру.. Я мав величезний досвід роботи з фольклорними, етноколективами, дуже багатий гастрольний досвід по всьому світу, я бачив, як люди реагують на українську музику, і я подумав, що це саме та ніша, за яку слід братися. Так я вирішив створити народний оркестр, але оскільки освіта в мене академічна, то цей оркестр переважно грав класику… А потім ми стали грати етноджаз і єдиною проблемою став той факт, що такого професійного репертуару в Україні в принципі немає. Є на Заході Брегович, але то, скоріше, поп-фольк. І я почав писати репертуар сам. Зі зміною стилю музики постало питання ребрендінгу. Ми додали більш сучасні та популярні інструменти - гітару, ударні, клавішні, зберігаючи при цьому етнічні – кобза, бандура, цимбали, сопілка.

Говорячи про назву. Хотілось, щоб це було щось, що є таким собі українським брендом, щоб було зрозуміло, що доносить колектив, а в той же час, щоб це будо сучасно. Отже, десь 4 роки тому ми стали «Шараварабендом». Репертуар змінився повністю і ми граємо етно-поп і етно-джаз, що по суті є українською народною музикою в сучасному аранжуванні, граємо переважно інструментал.

А що стосується назви, то як професійні музиканти ми дуже добре розуміємо що то є – «шароварщина». Але! Вирішили не відмовлятись від брендів, навіть якщо вони і з негативним відтінком.

Давайте пояснимо для широкого кола читачів, що мається на увазі під визначення «шароварщина».

Для музикантів – це явище субкультури в музиці, що з’явилась «дякуючи» малопрофесійним «діячам мистецтва», які творили в радянському періоді, оскільки основним завданням ідеології і було «консервування примітиву», намагання показати, що найкраще що може бути в українському фольклорі – це гопачок, козачок і одна-дві пісні «Маруся, раз,два, три…». І завдяки цьому на протязі десятиліть, а то і до сьогодні, деякі колективи грають одне і те ж саме. Часто низькопробне. Вийшли хлопці в шароварах - потанцювали, інші вийшли – поспівали і все. Жодного креативу і глибини. Так з’явився ярлик «шароварщина».

Отже, наше завдання зробити українську народну мелодію – цікавою, креативною і професійною. Ми доводимо, що ці самі «шаровари» можуть бути сучасними та крутими!

А яка глобальна мрія? З найсміливіших? У деяких музикантів, наприклад, є мрія виступити в конкретному концертному залі.

В мене особисто настільки багатий концертний досвід і насичене гастрольне життя (це майже вся Європа, Америка,  Канада, Китай, весь колишній СРСР), що бажання єдине - займатись улюбленою і справою, мати навколо себе однодумців і давати їм також можливість займатись улюбленою справою. Коли ти музикантам даєш цю можливість, то бачиш, що в них горять і очі і вони тобі дуже вдячні. Головне - не зупинятись

А в планах колективу – ​запис нового альбому, тур Україною та участь в українських та європейських фестивалях.

Тож, поспішайте за гарними емоціями! Шануймо наше, українське!

ШARAVARABAND,

4 БЕРЕЗНЯ, 19.00,

Центр культури і мистецтв (вул. Ірининська 6, ст. м Золоті Ворота)

Квитки

https://youtu.be/4J3nsMafFQA

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Папу Римського звинуватили в єресі

Кілька десятків католицьких теологів, священиків і академіків висунули офіційні звинувачення в єресі в адресу Папи Римського Франциска після його промови в 2016 ро....

Це може бути цікавим

Церетелі шокував мережу висловлюванням про Сталіна

Скульптор і художник Зураб Церетелі, який є автором нового бюсту Йосипа Сталіна, здивував користувачів мережі своїм висловлюванням про радянського диктатора....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Армія США опублікувала підручник про тактику гібридних російських військ в Україні

У США з'явився у відкритому доступі підручник Російська війна нового покоління (Russian New Generation Warfare Handbook), авторами якої виступила американська армія і Група з асимет....