Порошенко розповів про поїздку до Криму 28 лютого 2014 року

В аеропорту його зустріли військові, в будівлі Верховної Ради Криму нікого не було, а "народний гнів" координувала ФСБ.

Президент України Петро Порошенко розповів, як їздив у Крим напередодні незаконного голосування Верховної Ради Криму про проведення "референдуму" 28 лютого 2014 року. Відеозапис розміщено на сторінці голови держави в Facebook.

Порошенко повідомив, що про авантюрність того, що відбувається стало ясно ще на самому початку появи "зелених чоловічків" та інших масових рухів у Криму. Він розповів, що на переговори з депутатами Верховної Ради Криму він приїхав як уповноважений голови Верховної Ради і в. о. президента Олександра Турчинова.

"Я намітив собі провести переговори з депутатами Верховної Ради Криму, президією, головою, і запропонувати усе, чого вони бажали. Ми готові були тоді проговорити всі деталі щодо законодавства України, Конституції Криму", - розповів він.

Порошенко згадує, що в аеропорту його зустріла шеренга військовослужбовців, і вони спробували заблокувати його, попросили не їхати у Верховну Раду Криму, а запропонували зустріч "в банно-пральному комплексі за межами Сімферополя". Порошенко категорично відмовився і наполіг, що зустріч пройде в будівлі Верховної Ради Криму.

"Мені натякнули, що я туди не потраплю, я відповів, що вони мене погано знають", - згадує президент.

До будівлі Верховної Ради вони не доїхали 300-400 метрів, відстань Порошенко долав пішки в супроводі помічника.

"Що я побачив? Верховна Рада, коли там всередині ніби обговорювався референдум, була заблокована і закрита, жодної людини там не було. І стояло оточення з російських військовослужбовців. З точки зору міжнародного права це був абсолютно чіткий акт анексії", - упевнений голова держави.

При цьому Порошенко додав, що ці військові були не військовослужбовцями Чорноморського флоту РФ, а спеціально перекинутим спецназом з Росії, натренований саме на захоплення Криму.

"Потім пройшов нібито акт народного гніву", - говорить Порошенко, згадуючи, що поруч з ним стояв чоловік, який, як потім з'ясувалося, був офіцером ФСБ. Він по рації координував, кому підійти з "самооборони", кому відійти.

"Це було очікувано, нічого мене не здивувало, але я пишаюся поведінкою кількох осіб, які в умовах цієї фантасмагорії підходили і чітко висловлювали мені свою підтримку. Тоді це було просто небезпечно", - резюмує президент.

Читайте також: Спогади Голомші та Замани — політичний піар, що не відповідає історичній правді, — РНБО

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві зафіксували новий температурний рекорд вересня

Центральна геофізична лабораторія імені Бориса Срезневського зафіксувала ще один температурний рекорд в Києві....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Росія почала виводити з Білорусі військову техніку

Росія почала виводити з Білорусії свою військову техніку, яка там знаходиться в рамках військових навчань "Захід-2017"....